DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

iLevel - nowa dywizja tworzona przez Weyerhaeuser

Weyerhaeuser

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Weyerhaeuser
Data: 2006-04-21


Weyerhaeuser Co. jedna z największych na świecie firm branży drzewnej i opakowaniowej utworzył nową dywizję zajmującą budową domów.

fot. Weyerhaeuserfot. Weyerhaeuser

Zmiany te stanowią ostatni etap trwającej restrukturyzacji działalności przedsiębiorstwa. Objęła ona cięcia zatrudnienia, sprzedaż lub likwidację zakładów o wysokich kosztach energii lub słabym popycie na ich produkty.

W skład nowej dywizji, nazwanej iLevel, mają wejść zakłady zajmujące się produkcją elementów klejonych z drewna, płyt drewnopochodnych, sklejki, tarcicy budowlanej oraz sieć dystrybucji tych produktów. Produkty przez dywizję sygnowane będą marką "iLevel". Ciekawostką jest fakt, że tarcica nie kierowana na rynek budowlany sprzeadwana będzie w dalszym ciągu przez dywizję Timberlands pod marką Weyerhaeuser .

iLevel działać będzie na popularnym w USA rynku domów o konstrukcji szkieletowej, wykorzystując produkty i sieć dystrybucji Weyerhauser'a. W skład oferowanego serwisu oprócz realizacji domów i dostaw materiałów, wejdzie również pełen zakres ich projektowania.

Spodziewane przychody nowej jednostki mają przekroczyć jedną trzecią obrotów spółki Weyerhaeuser.

Weyerhaeuser prowadzi aktualnie rozmowy na temat sprzedaży 6 zakładów w USA i jednego w Irlandii zajmujących się produkcją płyt wiórowych i MDF. Chętnym na fabryki w USA jest firma Flakeboard (USA), a na europejski zakład - irlandzka spółka Coillte.

Założona w 1900r. Weyerhaeuser Co. jest obecnie spółką giełdową kontrolowana przez rodzinę Weyerhaeuser. Jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw branży drzewnej. Posiada zakłady i biura w 18 krajach świata. W 2005r. obroty firmy wyniosły 22,6 mld USD.

iLevel - nowa dywizja tworzona przez Weyerhaeuser (Zdjęcia: 2)

fot. Weyerhaeuserfot. Weyerhaeuser

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz