DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Carrefour International du Bois - francuskie targi drzewne

Autor:
Źródło:
Data: 2006-04-19


Targi Carrefour International du Bois, ustanowione w roku 1990 przez Atlanbois (interdyscyplinarne stowarzyszenie d/s promocji drewna w Regionie Loary) oraz Port Autonome de Nantes/Saint-Nazaire, szybko stały się w Europie unikalną imprezą poświęconą surowcowi drzewnemu. Edycja 2004 na 15 000 m2 powierzchni gościła ponad 450 wystawców (w tym 22% wystawców zagranicznych z 24 krajów) oraz blisko 9000 zwiedzających z 62 krajów. Na przełomie maja i czerwca odbędzie się dziewiąta edycja tej miedzynarodowej imprezy targowej.

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2006 na terenach wystawowych Parc des Expositions de la Beaujoire w Nantes (Francja) odbędą się IX targi drzewne Carrefour International du Bois. W tym roku nowością będzie ekspozycja pod nazwą "Techniques & Solutions Bois" (Techniki i rozwiązania w dziedzinie przetwórstwa drewna). Będzie ona poświęcona produktom drewnianym półprzetworzonym, stosowanym w budownictwie do celów konstrukcyjnych, jako okładziny, do zabudowy zewnętrznej, wewnętrznej i aranżacji wnętrz. Będzie też świadectwem zmian zachodzących na poszczególnych rynkach i w zakresie produktów.

Zwiedzający targi – architekci, projektanci, przedstawiciele branży konstrukcji drewnianych, stolarki budowlanej, tartaków, producenci paneli, parkietów, elementów mebli, komponentów przemysłowych dla budownictwa, przedstawiciele sieci supermarketów budowlanych, składów budowlanych, importerzy i dystrybutorzy - będą tam mogli znaleźć informacje na temat dostępnych rozwiązań i innowacji w zakresie surowca drzewnego.

Cykl konferencji technicznych pozwoli zwiedzającym zapoznać się z przykładami zastosowań produktów. W czwartek 1 czerwca o godzinie 18 rozpocznie się wieczór poświęcony architekturze drewnianej.

W programie znajdzie się:
- przegląd najnowszych projektów europejskich wykorzystujących drewno, prezentowany przez AMC–Le Moniteur,
- a także prezentacja wzorcowych dokonań:
- francuskiego zespołu R2K Architectes (Véronique Klimine) realizowanych we współpracy z inżynierem konstrukcji drewnianych, Jacques’iem Anglade,
- i międzynarodowej ekipy Andersa Svenssona z firmy White (Szwecja).

Konferencje zostaną zorganizowane we współpracy z AMC–Le Moniteur, Wood Surfer’em i AHEC (American Hardwood Export Council).

Na stronie internetowej targów www.timbershow.com, znajduje się uaktualniany na bieżąco program konferencji. Za jej pośrednictwem można też nieodpłatnie otrzymać kartę upoważniającą do wstępu na teren targów.

Carrefour International du Bois - francuskie targi drzewne (Zdjęcia: 2) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz