DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Rejestr Dłużników Branży Drzewnej

DREWNO.PL

Autor: dja
Źródło: DREWNO.PL
Data: 2006-09-06


Portal DREWNO.PL i KSV Biuro Informacji Gospodarczej SA wspólnie uruchomiły Rejestr Dłużników Branży Drzewnej.

Fot. stock.xchng

Atmosfera wokół dłużników zagęszcza się. Tym razem do walki z zatorami i zaległościami płatniczymi rusza branża drzewna. Podobnie jak w branży transportowej, która też ma swój rejestr, uchylanie się od regulowania zobowiązań i opóźnienia płatnicze wobec dostawców są na porządku dziennym.

"Projekt ten jest kolejnym modelowym przykładem wykorzystania instytucji BIG oraz nowych technologii dla przeciwdziałania problemom płatniczym w branży" - mówi Iwona Janeczek, dyrektor zarządzający KSV Biuro Informacji Gospodarczej", wyłącznego operatora Rejestru Dłużników Branży Drzewnej.

Rejestr branży drzewnej funkcjonuje na ogólnopolskiej platformie biura informacji gospodarczej. Fakt, że rejestr nie jest rejestrem zamkniętym, wywiera dodatkową presję na dłużników. Dane są bowiem dostępne dla wszystkich. Jedynym rozwiązaniem, aby zniknąć z rejestru, jest spłacenie zobowiązań.

"Branżowe projekty wskazują, że z opóźnionymi płatnościami walczą już nie tylko indywidualni dostawcy, ale całe branże. Koncentracja danych z branży na płaszczyźnie jednego biura informacji gospodarczej daje lepsze efekty i wiąże się z niższymi kosztami dla firm" - mówi Iwona Janeczek.

Baza działa na podstawie Ustawy z dnia 14 lutego 2003 o Udostępnianiu Informacji Gospodarczych (Dz. U. Nr 50, poz. 424 z 25.03.2003r.). Więcej informacji można uzyskać pod numerem infolinii: 022 35 44 505 oraz na stronie www.dlugi.drewno.pl

Inicjatorem projektu jest branżowy portal DREWNO.PL, z którego korzysta ponad 17.000 zarejestrowanych użytkowników. DREWNO.PL skupia ok. 30% wszystkich firm z przemysłu drzewnego i meblarskiego w Polsce.

Przemysł drzewny w 2004 r. wypracował 2% PKB. W sektorze pracowało 12% zatrudnionych, a przemysł ogółem miał 9% udziału w wartości krajowego eksportu. Szacuje się, że należności przeterminowane stanowią 7% przychodów firm z branży (z czego 35% to długi starsze niż rok). Jeżeli, dodatkowo wiemy, że średnio rentowność branży waha się od 5% do 10%, łatwo możemy zauważyć, że zyski zamiast do kieszeni firm, trafiają do rąk ich dłużników.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz