/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WYWIAD

DREMA: Rozwód z Meblami

MTP

Autor: opr. JR
Źródło: MTP
Data: 2006-01-01


Największe w Polsce targi przemysłu drzewnego DREMA pożegnały się z targami mebli i od tego roku będą odbywały się w innym terminie niż ich dotychczasowy partner. Jednak wg organizatorów wyszło to tylko DREMIE na dobre.

45% większa powierzchnia, 17% więcej wystawców niż rok temu


Rozmowa z Tomaszem Kobierskim, dyrektorem projektów DREMA i FURNICA

P: Dlaczego zdecydowaliście się Państwo na rozdzielenie targów? Goście targowi często przyjeżdżali na dwie imprezy jednocześnie – na MEBLE i DREMĘ. Teraz może się okazać, że będą musieli jechać dwa razy do Poznania.

O: Rozdzielenie DREMY i MEBLI wiąże się z dopasowywaniem się Targów Poznańskich do trendów światowych dotyczących organizacji imprez oraz chęcią zapewnienia wystawcom jak najlepszej obsługi i jak najbardziej profesjonalnej grupy zwiedzających. Do tej pory równocześnie odbywały się trzy wydarzenia – MEBLE, HOME DECOR i nasza DREMA. Oferta wystawców dwóch pierwszych wydarzeń kierowana była do handlowców, projektantów i architektów wnętrz oraz klientów indywidualnych, podczas gdy oferta wystawców DREMY kierowana była do producentów mebli, właścicieli tartaków, producentów płyt drewnopochodnych oraz przedsiębiorstw zajmujących się obróbką drewna – oznacza to, po pierwsze: że spora grupa osób, na których wizytach zależało naszym Wystawcom była w czasie DREMY zajęta obsługą własnych stoisk; po drugie: grupy zwiedzających równolegle odbywające się imprezy stanowiły zbiory rozłączne – goście MEBLI i HOME DECOR nie byli zainteresowani ofertą wystawców targów maszyn i narzędzi. Obecnie DREMIE towarzyszyć będzie FURNICA – kierowana do tej samej grupy gości. Stąd moja wiara, że liczba osób odwiedzających wystawców DREMY wzrośnie.

P: A czego mogą się spodziewać goście DREMY?

O: Oferty ponad 500 firm przygotowanej specjalnie dla nich. W tym roku wystawcy pokażą ponad 100 nowości, które wzorem lat ubiegłych będą specjalnie oznakowane, aby łatwo było je znaleźć. Ale to oczywiście nie wszystko. Staramy się co roku, aby obok szansy na zapoznanie się z pełną ofertą branży nasi zwiedzający mogli także zdobyć na targach specjalistyczną wiedzę, trochę się rozerwać, dobrze zabawić, odpocząć. Dlatego tez wraz z naszymi partnerami przygotowujemy program wydarzeń towarzyszących ekspozycji – seminaria, wykłady, pokazy. Wielu wystawców organizuje konkursy z ciekawymi nagrodami.

P: Może Pan zdradzić jakieś szczegóły?

O: Cech Rzemiosł Drzewnych przygotowuje IV Rzemieślnicze Forum Drzewne. Tematyka forum została dostosowana do potrzeb małych i średnich firm sektora drzewnego. Stowarzyszenie DROMA zaprasza na seminarium poświęcone dostosowywaniu maszyn do wymogów BHP. Na konferencję w ramach projektu: „Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw przemysłu drzewnego” zaprasza Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej. To część projektu realizowanego na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wszelkie zawiłości nowych uregulowań prawnych dotyczących VOC, obowiązujących od 1 stycznia 2007 roku oraz ich znaczenie dla przedsiębiorstw przemysłu meblarskiego i materiałów drewnopochodnych rozwiązywać będzie Multiplan Lakiery Przemysłowe sp. z o.o. Ta sama firma przybliży możliwe rozwiązania technologiczne ograniczające emisję lotnych związków organicznych zgodnie z wymogami prawnymi w procesach lakierowania. Mam nadzieję, że świetnie wyjdą pokazy lakierowania i bejcowania powierzchni drewnianych odbywające się na żywo na wspólnej przestrzeni Wydawnictw Goldman i Faktor. W trakcie ich trwania dowiemy się o najczęstszych błędach popełnianych przy nanoszeniu powłok barwnych i bezbarwnych na powierzchnię drewnianą, zapoznamy z nowoczesnymi technikami przygotowywania drewna do malowania oraz poznamy sposoby uzyskiwania wymarzonego kolor na różnych gatunkach drewna. Oczywiście to nie wszystko – DREMIE towarzyszyć będą pokazy dawnych zawodów związanych z obróbka drewna, wystawy (m.in. znaczków pocztowych związanych z drewnem, rzeźby, starych maszyn) oraz warsztaty.

P: Wspominał Pan, że przygotowywane są konkursy dla zwiedzających. Na czym będą polegały?

O: Konkurs „Wyczarowane z drewna” rozpoczął się już w zeszłym roku – zaprosiliśmy do niego, wraz z Wydawnictwem Inwestor, uczniów szkół o profilu drzewnym. Zachęcamy ich do tworzenia ciekawych przedmiotów z drewna. Najciekawsze eksponaty zostaną nagrodzone, a zwycięska klasa zostanie zaproszona na DREMĘ, gdzie szkoła otrzyma narzędzia do pracowni stolarskiej. Wiemy już teraz, że zgłoszono ponad 20 prac. Pozostałe konkursy rozegrane zostaną na targach – ich organizatorami są wydawnictwa Inwestor, Holz-Zentralblatt i Goldman. Nie zabraknie sportowych emocji związanych z piątymi już mistrzostwami Polski we Wbijaniu Gwoździ w kantówkę. Nagrodami dla mistrzów są czeki na zakup elektronarzędzi o konkretnej wartości.

P: A Wyspa Stowarzyszeń – co to takiego?

O: Wyspa Stowarzyszeń to grupa stoisk tworzona przez wszystkie najważniejsze organizacje branżowe zrzeszające producentów produktów z drewna i współpracujące z nimi firmy. W pawilonie 5, na „wyspie” stoisk od 20 do 25 będzie można uzyskać odpowiedzi na niemal wszystkie nurtujące pytania związane z działalnością w tym sektorze gospodarki. Nie trzeba będzie wędrować od pawilonu do pawilonu – wszystko będzie można załatwić w jednym miejscu.

P: Ile kosztuje wstęp na targi DREMA w tym roku?

O: Bilet kosztuje 20 zł, obowiązkowa jest też rejestracja przed wejściem. Ale zachęcam do rejestracji on-line na stronach www.drema.pl. Oczywiście można się także zarejestrować na miejscu, w punktach rejestracyjnych, jednak dzięki Internetowi można bardziej optymalnie wykorzystać czas pobytu na targach – po przybyciu na miejsce wystarczy odebrać swój identyfikator, zakupić bilet i rozpocząć zwiedzanie, do czego serdecznie zapraszam.Przeczytaj także:
- Drema 2006 - Fotorelacja
- Drema 2006 - Podsumowanie Targów
- Nagrody na DREMIE
- Drema 2006 wystartowała


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz