DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Praca przy sprzątaniu lasów

Autor:
Źródło:
Data: 2006-04-12


Ponad trzy tysiące bezrobotnych w całym kraju znajdzie zatrudnienie przy sprzątaniu lasów. Akcja "Czysty las" organizowana przez Lasy Państwowe rozpocznie się na początku maja - poinformował w Lublinie dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Matysiak.

Akcja jest prowadzona już od trzech lat.
Ma na celu z jednej strony posprzątanie lasu, a z drugiej aktywizację bezrobotnych. Ponadto spełnia rolę edukacyjną. W tym roku przeznaczono na nią ponad cztery miliony złotych - powiedział Matysiak na konferencji prasowej.
Rekrutacja pracowników odbywa się przez urzędy pracy. Będą oni zatrudniani w poszczególnych nadleśnictwach na czas określony od maja do września lub października. Nadleśnictwa zapewniają odzież ochronną, worki i transport śmieci na składowiska odpadów. Przeprowadzą także szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.
Najwięcej śmieci wyrzucanych jest w lasach przy szlakach komunikacyjnych - drogach, torach kolejowych, na parkingach. Są to najczęściej papiery, butelki, ale do lasu wywożone są także m.in. części samochodowe czy gruz. Zdarzają się też na przykład odpady pozwierzęce z ubojni - powiedział Matysiak.
Zaznaczył, że straż leśna prowadzi dochodzenia i często odnajduje właścicieli śmieci. Było kilka takich spraw - ci, którzy wyrzucili śmieci do lasu, musieli na własny koszt je stamtąd sprzątnąć - zaznaczył Matysiak. Dodał, że za wyrzucanie śmieci do lasu grozi mandat lub kara grzywny nawet do pięciu tysięcy złotych.
W ubiegłym roku podczas akcji "Czysty las" wywieziono z lasów cztery tysiące ton śmieci, o objętości ponad 30 tys. metrów sześciennych. Zatrudnienie znalazło prawie 4,3 tys. osób bezrobotnych. Przeznaczono na ten cel ponad 6 mln zł. (eg)

wiadomości.wp


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz