DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 
Podłogi drewniane

Deska barlinecka Classic

Barlinek SA

Autor:
Źródło: Barlinek SA
Data: 2006-04-12


Barlinek S.A. przedstawił nową serię deski barlineckiej – Classic, którą charakteryzuje szczególne wyeksponowanie naturalnych cech drewna, takich jak różnorodna barwa, czy bogactwo usłojenia. Piękno nowej linii podłóg z Barlinka podkreśla wykończenie jej lakierem na wysoki połysk, olejem naturalnym lub barwionym.

Deska barlinecka<br>Dąb olej białyDeska barlinecka<br>Dąb olej biały

Nowa seria deski barlineckiej o nazwie Classic zawiera 15 rodzajów podłóg, których warstwa licowa wykonana jest z gatunków cieszących się największym uznaniem wśród rodzimych odbiorców, tj. dębu, buku i jesionu. Charakterystyczna barwa oraz bardzo dobre parametry techniczne tych surowców pozwalają na dużą wszechstronność ich wykorzystania w domu.

Do wykończenia podłóg stosowany jest lakier na wysoki połysk, olej naturalny i barwiony. Deski pokrywane lakierem cechuje jedna z najwyższych połyskliwości na rynku (95 stopni w skali Gardnera). Podłogi z takimi powłokami były niegdyś układane w pomieszczeniach reprezentacyjnych, o klasycznym wystroju. Obecnie, gdy modne jest łączenie stylów i indywidualne podejście do aranżacji, wysoki połysk wraca do łask i takie posadzki stosuje się także w nowocześnie urządzonych mieszkaniach. Należy również pamiętać, że lakier ten dodatkowo podkreśla i „zatrzymuje w czasie” piękno unikatowego wzoru drewna, którym będzie się można cieszyć przez długie lata.

Do serii Classic należą także podłogi wykańczane olejem naturalnym i barwionym. Zabieg ten zabezpiecza oraz doskonale podkreśla fakturę i naturalne piękno drewna. Olej barwiony zapewnia niepowtarzalny efekt estetyczny – uwydatnia naturalny wzór drewna, nie zamazując rysunku słojów. Wśród tak impregnowanych podłóg w serii Classic znajdują się: dąb teak, cherry i biały oraz jesion biały. Deska barlinecka dąb teak to propozycja w stonowanym, ciemniejszym odcieniu brązu. Dzięki uniwersalnej barwie możliwe jest jej wszechstronne wykorzystanie, zarówno we wnętrzach gabinetowych, jak i oryginalnie urządzonych dużych pokojach dziennych. Deskę barlinecką dąb cherry wyróżnia brąz z lekko rdzawą nutą, co stwarza wrażenie przytulności i domowego ciepła. Podłoga ta jest wprost wymarzona do rustykalnych lub romantycznych pomieszczeń. Bielone deski to z kolei jeden z wyznaczników skandynawskiego stylu aranżacji wnętrz. Powiększają optycznie mieszkanie, dodają mu blasku, lekkości i świeżości, co współgra z jasnym umeblowaniem pomieszczeń.

Olej wykorzystywany do pokrycia warstwy dekoracyjnej deski barlineckiej powstaje na bazie naturalnych komponentów: nie zawiera środków zapachowych, syntetycznych barwników ani substancji konserwujących.

Wyjątkową pozycją w linii deski barlineckiej Classic jest dąb postarzany. Warstwa dekoracyjna podłogi przechodzi w warunkach fabrycznych zabieg szczotkowania i olejowania. Tak wykończona deska wygląda niezwykle szlachetnie. Szczotkowanie wydobywa piękno usłojenia drewna – falisty układ włókien jest bardziej widoczny i można go wyczuć w dotyku. Podłoga sprawia wrażenie ręcznie obrabianej. Doskonale nadaje się do wnętrz o charakterze rustykalnym, urządzonych z wykorzystaniem naturalnych materiałów, tj.: drewnianych mebli, lnianych tkanin i miedzianych, ozdobnych dodatków. Deska barlinecka dąb postarzany to również propozycja dla osób, które cenią sobie bliski kontakt z przyrodą, bowiem chodzenie boso po takiej podłodze to prawdziwa przyjemność i obcowanie z naturą. Trend „postarzania” podłóg jest niezwykle modny w Europie i zdobywa popularność także w naszym kraju. Warto dodać, że wszystkie podłogi z linii Classic oferowane są wersji trzylamelowej i przypominają wyglądem klasyczny parkiet.

Jak każda deska barlinecka, seria Classic zachowuje wszystkie naturalne właściwości drewna: podłoga reguluje mikroklimat pomieszczenia, w którym jest położona (szczególnie deski olejowane), pozytywnie jonizuje powietrze, nie gromadzi kurzu i stanowi izolację cieplną wnętrza. Dzięki tym cechom oraz łatwej pielęgnacji znakomicie sprawdza się w pokojach dziecięcych oraz w mieszkaniach osób cierpiących na alergię na kurz i roztocza. Prosty, bezklejowy montaż za pomocą złącza barclick ułatwia i przyspiesza układanie posadzki, a także jej eksploatację. Budowa deski barlineckiej oraz właściwości złącza umożliwiają położenie jej na elektrycznym i wodnym ogrzewaniu podłogowym. Wysoka jakość i trwałość wykonania sprawiają, że gwarancja na podłogi Classic przyznawana jest aż na 30 lat.

Deska barlinecka Classic (Zdjęcia: 2)

Deska barlinecka<br>Dąb olej białyDeska barlinecka Dąb postarzany

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz