DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

PO oskarża Lasy Państwowe

Puls Biznesu

Autor:
Źródło: Puls Biznesu
Data: 2006-03-29


Platforma Obywatelska na swojej konferencji prasowej poinformowała o złożeniu do Prokuratora Generalnego doniesienia o podejrzeniu możliwości popełnienia przestępstwa korupcji przez zarząd Lasów Państwowych.

Doniesienie związane jest z podpisaną w lutym umową z firmą Handsoft. Jak podał "Puls Biznesu" umowa dotycząca rewitalizacji części systemu informatycznego Lasów opiewa na 3,6 mln zł, podczas gdy konkurencyjne firmy oferowały kwoty kilkukrotnie niższe. Umowę podpisano w trybie "z wolnej ręki", ponieważ w dwu ogłoszonych wcześniej przetargach nie udało się wyłonić zwycięzcy.

Stanisław Gawłowski, Rzecznik PO do spraw środowiska wyraził także obawy, że ostatnia zmiana ustawy o zamówieniach publicznych, wyłączająca w znacznej części Lasy Państwowe z obowiązku jej stosowania, może doprowadzić do wzrostu korupcji związanej z tą instytucją.

Liderzy PO wyrazili też oburzenie z faktu zatrudnienia w kierownictwie Lasów Państwowych Konrada Tomaszeskiego.

J.M. Rokita podsumowując wystąpienie p. Gawłowskiego stwierdził, że "Lasy Państwowe są wielkim dobrem narodowym, natomiast zarządzanie nimi jest wielkim nieszczęściem".


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz