DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Rząd ukrywa nowy kodeks pracy?

Autor:
Źródło:
Data: 2006-03-29


Rząd Kazimierza Marcinkiewicza nie chce pokazać projektu nowego kodeksu pracy, twierdzi "Trybuna". Pisze go Komisja Kodyfikacyjna kierowana przez prof. Michała Seweryńskiego, obecnego ministra edukacji.

Minister pracy Krzysztof Michałkiewicz poinformował "Trybunę", że nowy kodeks zostanie ujawniony dopiero jesienią. Widocznie jest tak restrykcyjny, że Prawo i Sprawiedliwość woli trzymać go w tajemnicy aż do wyborów samorządowych, twierdzi gazeta i pisze, że nowy kodeks ma dać pracodawcom prawo do lokautu - wyrzucenia na bruk załogi, która strajkuje w obronie swoich interesów.
Bogusław Ziętek (Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80") powiedział "Trybunie", że jest to świadoma gra Prawa i Sprawiedliwości. Projekt kodeksu już jest gotowy, tylko nie chcą nam go pokazać przed wyborami. Z tego, co słyszeliśmy, zmiany są bardzo niekorzystne dla ludzi pracy i związkowców. PiS nie chce tego ujawniać, aby nie tracić poparcia społecznego i nie zaogniać swoich stosunków z "Solidarnością".
"Solidarność" nie zamierza domagać się ujawnienia prac Komisji Kodyfikacyjnej - powiedział Dariusz Wasilewski, rzecznik prasowy NSZZ "S". Doniesienia prasowe o tym, co ten projekt miałby zawierać, nie są zachwycające, ale trudno opiniować coś, czego się faktycznie nie zna. Solidarność stoi na stanowisku, że dopóki rząd nie uzna, iż bierze te propozycje pod uwagę, nie możemy traktować ich poważnie.

info. www.wp.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz