DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Pierwsza liga branży meblarskiej

GAZETA PRAWNA NR 63 (1681) <br> Przegląd Gospodarczy

Autor: Łukasz Osypiński
Źródło: GAZETA PRAWNA NR 63 (1681) <br> Przegląd Gospodarczy
Data: 2006-03-29


Stałe inwestycje w nowoczesne technologie i maszyny oraz w kapitał ludzki powodują, że Fabryka Mebli „GAWIN” z Królewskiej Woli (woj. dolnośląskie) to jedna z najdynamiczniej rozwijających się polskich firm meblarskich. Firma jest czołowym producentem segmentów pokojowych, mebli systemowych, zestawów tapicerowanych, sypialni i kuchni oraz stołów i krzeseł.

W 1992 roku Andrzej Gawin zdecydował się zmienić swoje gospodarstwo rolne w mały zakład stolarski, zatrudniający dwóch pracowników. Tak wyglądały początki Fabryki Mebli „GAWIN”. Korzystna koniunktura lat 90. spowodowała, że już w roku 1994 miał miejsce pierwszy eksport mebli „GAWIN” do krajów Europy Wschodniej. Obecność na Międzynarodowych Targach Poznańskich zaowocowała pozyskaniem nowych kontrahentów oraz wzrostem eksportu, który w dniu dzisiejszym stanowi 50% ogólnej sprzedaży.

Aktualnie Fabryka Mebli „Gawin” w trzech zakładach produkuje ponad 500 tys. sztuk mebli rocznie, przychody ze sprzedaży wynoszą przeszło 90 mln złotych rocznie, co plasuje firmę w pierwszej dziesiątce największych producentów mebli w naszym kraju.
(...)
Z roku na rok fabryka odnotowuje wzrost zatrudnienia. W 1996 r. w firmie pracowało ponad 200 osób, a w ciągu 10 następnych lat liczba ta wzrosła do 700. Właściciel firmy postawił na młodych, wykształconych ludzi oraz wzmocnienie managmentu. Mądra i odpowiedzialna polityka kadrowa pozwoliła na uzyskanie przez firmę nominacji do tytułu „Solidny Pracodawca 2005”.

Dbałość o pracownika owocuje najwyższą jakością produktów, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. Firma może pochwalić się tytułem „Najlepsze w Polsce”, szczególnie cennym, bo przyznawanym przez konsumentów. Wyroby z Fabryki Mebli „GAWIN” w 2001 r. otrzymały Brązowy Medal w kategorii Mebli Młodzieżowych na Międzynarodowych Targach Poznańskich. O najwyższych standardach wdrażanych w firmie świadczy przyznanie przez organizację certyfikującą TÜV certyfikatów ISO 9001 i ISO 14001.
(...)

Własny zespół projektantów i konstruktorów pozwala na łączenie tradycji z nowoczesnymi technologiami. Każdego miesiąca powstaje kilka nowych modeli uwzględniających aktualne trendy i wzornictwo, co powoduje, iż Fabryka Mebli „GAWIN” jest dziś firmą, która zyskuje coraz większe uznanie na rynku polskim i zagranicznym. Meble z Królewskiej Woli można kupić w 35 krajach świata m.in.: Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz w USA.

Łukasz Osypiński

Przeczytaj cały artykuł w Gazecie Prawnej


REKLAMA
Cennik usług reklamowych

Pierwsza liga branży meblarskiej (Zdjęcia: 2) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz