DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Nowy magazyn oklein w Barlinku

Barlinek SA

Autor:
Źródło: Barlinek SA
Data: 2004-11-30


Jesienią b.r. linia produkcyjna oklein Barlinek S.A. została wzbogacona o nowoczesny magazyn oklein z pełną automatyką klimatyzacji. Nowym magazyn, o powierzchni 2500 m2, odciąży dotychczasowy (1500 m2). Rozbudowa jest częścią planu stałej modernizacji linii produkcyjnej oklein oraz wynikiem potrzeb zakładu związanych z rosnącym zapotrzebowaniem na barlineckie forniry w kraju i za granicą.

Barlinek S.A. to jeden z czołowych producentów oklein w kraju. Miesięczna produkcja zakładu wynosi około 1 mln m2. Firma szczyci się wykorzystywaniem nowoczesnych technologii produkcji. W trosce o najwyższą jakość produktu i zadowolenie klientów, Barlinek S.A. rok rocznie inwestuje w modernizację linii produkcyjnej. Jesienią b.r. do użytku oddano nowy magazyn o kubaturze 21.600 m3 i pojemności 2 mln m2 oklein. Budynek ma lekką konstrukcję o ścianach o wysokim współczynniku termoizolacji. Został wyposażony w pełną automatykę klimatyzacji oraz instalację oddymiania. Automatycznie zamykane wrota oddzielają nowy magazyn od dotychczasowego, który obecnie używany jest jako buforowy - przyjmujący okleinę z produkcji. Nowy magazyn gwarantuje utrzymanie optymalnych warunków mikroklimatycznych dla składowania fornirów naturalnych. Zastosowanie elektronicznego systemu pomiaru i etykietowania produktu znacznie usprawniło zarządzanie magazynem oraz logistykę odbiorów. Pełen koszt inwestycji to 2 mln złotych.

Okleiny z Barlinka od wielu już lat cieszą się uznaniem światowych potentatów produkcji mebli, podłóg okleinowanych oraz w rzemiośle artystycznym i samochodowym. Barlinek S.A. oferuje swoim klientom w Polsce i za granicą blisko 50 wzorów fornirów naturalnych z gatunków rodzimych i egzotycznych. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na oryginalne wzory i barwy asortyment oklein jest rok rocznie rozszerzany. Standardowa grubość oklein oferowanych przez Barlinek S.A. zawiera się między 0,6 mm a 0,9 mm. Firma stosuje podział na trzy klasy jakości w obrębie klas: płytowej, drzwiowej, meblowej i podłogowej. Oferta oklein Barlinek S.A. jest najbogatszą na rynku polskim proponowaną przez jednego producenta.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz