DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

DREMA: Wyspa Stowarzyszeń

PIGPD

Autor: Bogdan Czemko
Źródło: PIGPD
Data: 2006-03-24


Branżowa "Wyspa Stowarzyszeń" powstanie podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMA 2006.

Goście odwiedzający wystawę DREMA w Poznaniu zdążyli się już chyba zauważyć, że stoisko Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego jest od szeregu lat stałym elementem tych Targów.

Nasze związane z tym doświadczenia pozwoliły nam na wysnucie kilku prostych wniosków:

  • Targi DREMA są znakomitym miejscem do nawiązywania szerokich kontaktów w obrębie całego przemysłu drzewnego. Odwiedzają je bowiem przedstawiciele wszystkich bez wyjątku branż, a renoma DREMY powoduje, że jest ich naprawdę wielu.
  • Bardzo wiele osób poszukuje kompleksowej informacji zawierającej przegląd działających na rynku firm przetwórczych określonej specjalizacji i chętnie korzysta z okazji aby je zdobyć, nawet jeśli ich cel przyjazdu na DREMĘ był nieco inny.
  • Brak jest obecnie miejsca, gdzie producenci szerokiej gamy produktów z drewna, zwłaszcza półproduktów, mogli by zaprezentować swoją często bardzo różnorodną ofertę, której wspólnym mianownikiem jest tylko słowo "DREWNO". Obecność ich reprezentantów na masowej i renomowanej imprezie branżowej może pomóc przynajmniej częściowo wypełnić tą lukę.

 

Skłoniło to nas do zaproponowania Zarządowi Międzynarodowych Targów Poznańskich współpracy w celu stworzenia przy Targach DREMA miejsca, gdzie odwiedzający tę wystawę będą mogli zdobyć informacje i nawiązać kontakty o których mowa wyżej.

Pomyśleliśmy, że rolę taką spełnić mogła by zwarta grupa połączonych stoisk z których każde należałoby do jednej z działających w obrębie naszego przemysłu organizacji branżowych. Stoiska te tworzyły by swoistą "Wyspę Stowarzyszeń", której wielkość i odpowiednie wyeksponowanie zapewnią, że nie ominie jej żaden z gości DREMY.

Miło jest nam przekazać, że Zarząd MTP odniósł się do tej sprawy pozytywnie i wyspa taka powstanie w tym roku. Stworzy ją sześć organizacji:
- Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego
- Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych
- Stowarzyszenie Producentów Palet i Opakowań Drewnianych
- Polski Komitet Narodowy EPAL
- Związek Polskie Okna i Drzwi
- Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych

Niestety, jak wiadomo Fundacja Promocji Drewna "Teraz Drewno" zawiesiła działalność, nie mogła więc skorzystać ze znakomitej okazji wykorzystania "Wyspy" do własnych celów, a Stowarzyszenie Dom Drewniany miało własne plany związane z DREMĄ. Liczymy na nich w przyszłym roku. Mamy jednak w jednym miejscu grupę organizacji skupiającą naprawdę licznych producentów produktów tartacznych i związanych z nimi (np. podłóg, wyposażenia ogrodów), płyt wiórowych, pilśniowych, sklejek itd., palet wszelkich typów i odmian, okien i drzwi oraz dostawców usług leśnych. To około 300 firm w jednym miejscu! Poza PIGPD, wszystkie te organizacje będą miały na DREMIE własne stoiska po raz pierwszy. Będą one zlokalizowane obok siebie, więc planujemy wspólna aranżację powierzchni, jaką mamy do dyspozycji, aby efektywnie ją wykorzystać.

Wszyscy członkowie organizacji uzyskają specjalne zaproszenia do odwiedzenia DREMY a ich zarządy do udziału w licznych biznesowych spotkaniach przygotowanych przez Targi. Każde stowarzyszenie ma również szanse do zaprezentowania siebie i swych członków nie tylko na stoisku, lecz również podczas seminariów i spotkań z prasą .

Liczymy na sukces wyrażający się zainteresowaniem zwiedzających. Jeśli tak będzie, to może w następnych latach uda się naszą inicjatywę rozwinąć do rangi odrębnej wystawy skupiającej w jednym miejscu wszelkiego rodzaju producentów wyrobów z drewna ? Cóż, zobaczymy. Dziś jednak zapraszamy do odwiedzenia naszej "Wyspy" na wystawie DREMA w dniach 24-27 kwietnia 2006r. Znajdziecie ją w pawilonie 5, a obejmuje ona stoiska nr 20 do 25.

DREMA: Wyspa Stowarzyszeń (Zdjęcia: 6) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz