DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Projekt: Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw przemysłu drzewnego

Autor:
Źródło:
Data: 2005-12-01


Konsorcjum utworzone przez: F5 Konsulting Sp. z o. o. (lider projektu), Instytut Technologii Drewna oraz Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej realizuje projekt szkoleniowy dla polskiego sektora drzewnego pt.: "Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw przemysłu drzewnego".

Projekt realizowany jest na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich, Działanie 2.3. "Rozwój kadr nowoczesnej gospodarki".

Celem projektu jest wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw działających w sektorze drzewnym poprzez podniesienie wiedzy i kwalifikacji kadry zarządzającej i pracowników MMŚP przemysłu drzewnego i meblarskiego.

Projekt adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP) z terenu całego kraju, funkcjonujących w sektorze drzewnym (produkcja wyrobów z drewna - dział 20 PKD i produkcja mebli - grupa 36.1 PKD).

Projekt obejmować będzie

  • 50 bezpłatnych konferencjach wprowadzających, w ramach których uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami i technologiami na rynku drewna i wyrobów drzewnych, możliwościami pozyskania zewnętrznych źródeł finansowania oraz podzielić się doświadczeniami z partnerami z branży;
  • ok. 950 szkoleniach, obejmujących m.in. tematykę zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania finansami i logistyki z uwzględnieniem specyfiki przemysłu drzewnego, pozyskiwania nowych technologii, wprowadzania innowacji w przedsiębiorstwie, jak również specyfikę outsourcingu w firmie oraz współpracę dużych przedsiębiorstw z potencjalnymi podwykonawcami oraz uzupełnienie wiedzy pracowników z zakresu drewna i technik jego obróbki; 80% kosztów szkolenia zostanie sfinansowane ze środków pomocowych;
  • konferencji przedstawiającej rezultaty projektu, ze szczególnym uwzględnieniem prezentacji przykładów dobrych praktyk, dotyczących systemów zarządzania w MMŚP oraz współpracy z dużymi przedsiębiorstwami.

Szkolenia organizowane będą na terenie całej Polski w okresie od maja 2006 do marca 2007 roku.

80% kosztów szkoleń finansowanych będzie z funduszy europejskich.

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie www.drewno-efs.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz