DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Pracownicy Sklejki-Pisz nie chcą na giełdę

Autor:
Źródło:
Data: 2006-03-22


"Gazeta Olsztyńska" poinformowała, że pracownicy Fabryki Sklejka-Pisz SA złożyli u Ministra Skarbu Państwa petycję z protestem w sprawie sprzedaży zakładu na Giełdzie Papierów Wartościowych. Pismo podpisało 445 z ponad 700 pracowników.

Decyzję o prywatyzacji spółki przez wejście na GPW podjął w 2004r. Minister Skarbu w porozumieniu z zarządem przedsiębiorstwa. Obecnie toczą się prace nad prospektem emisyjnym i wyceną spółki. Po pojawieniu się pogłosek, że do sprzedaży fabryki może dojść już w najbliższych tygodniach, rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod protestem w tej sprawie zorganizowana przez zakładową Solidarność.

Załoga obawia się, że zmiana właściciela doprowadzi do pogorszenia się dobrej kondycji zakładu i redukcji miejsc pracy. - Prywatyzacja przez giełdę jest bardzo niebezpieczna. Akcjonariat zostanie rozproszony, istnieje też ryzyko, że wykupi nas nieprzyjazna konkurencja w celu doprowadzenia do upadłości. Nie mamy też gwarancji rozwoju spółki, utrzymania zatrudnienia na obecnym poziomie i uzyskania odpowiedniego pakietu socjalnego dla pracowników - mówi Jacek Potaś, przewodniczący Solidarności w Sklejce-Pisz.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz