DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Rationel Polska zwiększa produkcję

Dziennik Bałtycki

Autor: Józef M. Ziółkowski
Źródło: Dziennik Bałtycki
Data: 2006-03-21


Duńska firma Rationel Polska, produkująca w Wędkowach w gminie Tczew okna i drzwi drewniane, zatrudni w czerwcu w nowej fabryce 230 osób. Obecnie budowane są dwie nowe hale produkcyjne o łącznej powierzchni ponad 17 tys. m kw.

Rationel poszukuje głównie stolarzy, ale potrzebni są również fachowcy od innych branż - inżynierowie, automatycy, technolodzy produkcji, specjaliści do spraw zarządzania jakością ze znajomością języka angielskiego.

Filozofią firmy jest szukanie osób, które mają pozytywne nastawienie do pracy oraz wykazują ambicje, zaangażowanie i chęć do nauki. Bardzo mi zależy na stworzeniu zespołów pracowniczych, w których obowiązywać będzie wysoka jakość pracy, zaangażowanie, dobra atmosfera, wzajemne zaufanie oraz lojalność wobec pracodawcy - podkreśla Dariusz Rutkowski, dyrektor firmy. Ma to służyć utrzymaniu niskiej rotacji pracowników w firmie. Zatrudniamy pracowników po to, aby w nich zainwestować i związać się z nimi na długi okres.

Obecnie firma Rationel zatrudnia ok. 300 osób.
W tej grupie jest część przyjętych już pracowników, którzy znajdą zatrudnienie w nowych halach produkcyjnych - mówi dyrektor firmy, Dariusz Rutkowski. Do pracy przyjmowani są przede wszystkim pracownicy z okolicznych miejscowości. Nowo zatrudnione osoby przechodzą obecnie szkolenia w fabryce i uczą się zawodu.

Produkcja w firmie Rationel w Wędkowach trwa już od 1998 roku i ciągle się rozwija. Firma od 2004 r. należy do duńskiego holdingu VKR, który prowadzi biznes w 40 krajach na świecie i zatrudnia ponad 12 tys. ludzi. Obecnie w Wędkowach powstaje jeden z najbardziej nowoczesnych w Polsce parków technologicznych, spełniający zarazem najwyższe standardy ekologiczne. Jeśli realizowana inwestycja spełni oczekiwania inwestora duńskiego, niewykluczone, że wkrótce rozpocznie się budowa kolejnej fabryki.


Józef M. Ziółkowski / Dziennik Bałtycki


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz