/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Doroczne spotkania Metsä Tissue z lokalnymi władzami

Metsä Tissue

Autor:
Źródło: Metsä Tissue
Data: 2006-03-20


Doroczne spotkania Metsä Tissue S.A. i przedstawicieli lokalnych władz Konstancina Jeziorny i Krapkowic. Przedstawiciele Metsä Tissue S.A. - czołowego producenta papierów higienicznych w Polsce spotkali się w dniach 7 i 8 marca br. z reprezentantami lokalnych władz Krapkowic i Konstancina – Jeziorny.

Celem dorocznych spotkań było przedstawienie planów na 2006 rok oraz umacnianie platformy porozumienia firmy Metsä Tissue z lokalną społecznością na terenie obu miast.

Metsä Tissue S.A. jest czołowym producentem papierów higienicznych w Polsce. Obecnie produkty firmy wytwarzane są w dwóch zakładach: w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą oraz w Krapkowicach koło Opola. W swojej działalności Metsä Tissue kieruje się czterema wartościami: Tworzeniem wartości dodanej, Zaufaniem, Ciągłym doskonaleniem oraz Pełnym zaangażowaniem. Etyka, bezpieczeństwo pracy, ochrona środowiska naturalnego oraz troska o lokalną społeczność wyznaczają standardy działań Metsä Tissue – te właśnie tematy poruszano na spotkaniach.
Celem spotkań, na które zaproszono przedstawicieli lokalnych władz Konstancina-Jeziorny i Krapkowic oraz mediów było przedyskutowanie minionego roku, zaprezentowanie wyników firmy, planów na rok 2006 i wspólna debata nad tematami ważnymi dla lokalnych społeczności. Przedstawiciele Starostw Powiatowych, Rady Gmin, reprezentanci Inspektoratów, Wydziałów Ochrony Środowiska, Urzędów Pracy oraz Straży Pożarnej wspólnie dyskutowali między innymi o działaniach związanych z ochroną środowiska i bezpieczeństwem na terenie fabryk Metsä Tissue .

Czujemy się częścią lokalnej społeczności i pragniemy aktywnie uczestniczyć w jej rozwoju – podkreśla Juha Tilli, Prezes Metsä Tissue S.A. odwołując się do misji firmy. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy gościć u siebie przedstawicieli lokalnych władz i mediów, aby pochwalić się wynikami firmy i wspólnie omówić istotne dla obu stron zagadnienia związane z życiem lokalnej społeczności.
Metsä Tissue jest firmą działająca zgodnie z zasadami Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. W marcu 2005 roku została nagrodzona ogólnopolskim tytułem „Dobroczyńca Roku” w kategorii ekologia za zainicjowanie i sfinansowanie całorocznego Programu Edukacji Ekologicznej pt. „Czyste środowisko – komfort na co dzień” skierowanego do dzieci i dorosłych mieszkańców Krapkowic oraz Konstancina Jeziorny. Druga edycja programu prowadzona jest z sukcesem również w roku 2005/2006.
Ponadto, w kwietniu 2004 roku, nastąpiła certyfikacja Zintegrowanego Systemu Zarządzania zgodnego z normami ISO 14001 ISO 9001 OHSAS 18001 – w zakresie zarządzania środowiskiem, jakością, i bezpieczeństwem pracy. Zapewnia ona Metsä Tissue większą skuteczność przedsięwzięć podejmowanych w ramach prowadzonego biznesu.


Metsä Tissue sprzedaje na rynku polskim konsumenckie papiery higieniczne (pod markami: Lambi, Mola, Alfa) oraz przemysłowe (pod markami: Katrin oraz Saga). Grupa Metsä Tissue zajmuje się produkcją, sprzedażą oraz marketingiem wyrobów z papierów higienicznych w następujących segmentach rynku :
• Konsumenckim (marki: Lambi, Leni, Serla, Mola, Alfa)
• odbiorców wielkotowarowych, tzw. AFH – Away-from-Home (marki: Katrin, Saga)
• galanterii stołowej (marka: Fasana),
• papierowych wyrobów do pieczenia i przyrządzania potraw (marka: Gourmanda)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz