DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Forte "Filarem Rozwoju"

Forte

Autor: dja
Źródło: Forte
Data: 2004-11-26


Fabryki Mebli Forte SA zajęły pierwsze miejsce w woj. mazowieckim w rankingu "Filary Polskiej Gospodarki" organizowanym przez dziennik "Puls Biznesu".

"Filar Polskiej Gospodarki" to nie pierwsze gospodarcze wyróżnienie dla spółki. Co roku otrzymuje ona kolejny diament do statuetki Lidera Polskiego Biznesu przyznawanej przez Business Centre Club.

"Impulsem do powstania Forte był zakup bankrutującej Ostrowskiej Fabryki Mebli. Zaczynaliśmy wtedy budować firmę od podstaw. Teraz prosperuje ona świetnie - pierwsze półrocze 2004 zamknęliśmy z 7 mln zł zysku, a cała Grupa Forte osiągnęła zysk w wysokości 10 mln zł. Bardzo silną stroną Forte jest to, że eksportujemy produkty omijając pośredników. Poza tym dzięki nowoczesnej platformie informatycznej wszystkie procesy produkcyjne są ze sobą zintegrowane, co w znacznym stopniu podnosi możliwości produkcyjne" - mówi Andrzej Korzeb, członek zarządu spółki.

Firma zatrudnia obecnie ponad 1600 osób i stanowi trzon grupy kapitałowej. Głównym założeniem strategii działania całej Grupy na najbliższe lata jest dążenie do zdynamizowania wzrostu sprzedaży na rynku krajowym, ale także na rynkach zagranicznych. Obecnie co drugi produkt spółki trafia na eksport. Zgodnie ze swoją strategią, Forte ma być marką kojarzoną z producentem kompleksowego wyposażenia wnętrz.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz