DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

TARGI LAS-EXPO zakończone

Targi Kielce

Autor: opr. jr
Źródło: Targi Kielce
Data: 2006-03-13


LAS-EXPO VI Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnym

<center>LAS-EXPO 2006</center><center>LAS-EXPO 2006</center>

W dniach 10–12 marca 2006 roku w Targach Kielce odbyły się VI Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO 2006. Patronat nad targami objęła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu. Wystawa LAS-EXPO towarzyszyła XII Międzynarodowym Targom Techniki Rolniczej AGROTECH.

W targach AGROTECH i LAS-EXPO wzięło udział 360 wystawców, w tym 32 zagranicznych z 11 krajów: Austrii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Holandii, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Polski. Tegoroczna edycja targów AGROTECH i LAS-EXPO była największą w swojej 12-letniej historii zarówno pod względem wynajmowanej powierzchni wystawienniczej, jak i liczby wystawców. W porównaniu z ubiegłoroczną edycją targów LAS-EXPO w tegorocznej udział wystawców wzrósł o 30 %, a powierzchni o 10%.

W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczył Marek Chrapek – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ekspozycję zwiedzili również: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jan Krzysztof Ardanowski, oraz Andrzej Lepper - wicemarszałek Sejmu RP. W pierwszym dniu targów gościliśmy także attache rolnych z ośmiu europejskich krajów (Austrii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Łotwy, Niemiec, Włoch). Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem dziennikarzy. Podczas targów akredytowało się 95 dziennikarzy, o ponad 30 więcej niż w ubiegłym roku. Przedstawiciele mediów uczestniczyli również w konferencji prasowej z udziałem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Chrapka, a także w spotkaniu attache rolnych, ekspertów włoskich z dziennikarzami polskimi i zagranicznymi.

Targi LAS-EXPO to miejsce spotkań pracowników przemysłu drzewnego i leśników – branż współpracujących ze sobą przy pozyskiwaniu i wykorzystaniu surowca drzewnego. Podczas targów wystawcy zaprezentowali m.in. narzędzia i maszyny do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami, systemy informatyczne i mapy. Tegorocznym targom towarzyszyła konferencja pt. „Zalesienia gruntów porolnych”, podczas której były poruszane aspekty prawne i finansowe zalesiania gruntów. Konferencja odbyła się w drugim dniu wystawy – „Dniu leśnym”. W konferencji wzięło udział 120 osób. W czasie targów dla wystawców i zwiedzających został zorganizowany konkurs wiedzy przyrodniczo-leśnej.


Nagrody i wyróżnienia przyznane podczas targów LAS-EXPO 2006

wyróżnienie Targów Kielce:

- TEKNAMOTOR Sp. z o.o. - Ostrowiec Świętokrzyski
za Frez do niwelowania pni

- ŁUCZAK Maszyny rolnicze
za Tablice świetlno-ostrzegawcze do maszyn rolniczych i leśnych

medale Targów Kielce:

- ZUP WRZOS S.C. - Tarnów
za Procesor trzebieżowy NIAB 5-15

- ZAKŁAD BUDOWY MASZYN STOLARSKICH Marek Maciejewski - Kargowa
za Pilarkę taśmową do cięcia kłód MM-700 H-K-HK

TARGI LAS-EXPO zakończone (Zdjęcia: 3)

<center>LAS-EXPO 2006</center><center>LAS-EXPO 2006</center><center>LAS-EXPO 2006</center>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz