DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Rusza cykl szkoleń dla przedsiębiorców branży drzewnej

Autor:
Źródło:
Data: 2006-03-13


Rozpoczynają się działania zwiazane z projektem "Zwiększenie Konkurencyjności Przedsiebiorstw Przemysłu Drzewnego". Już 14 marca odbędą się pierwsze bezpłatne konferencje wprowadzające w Poznaniu, Warszawie i Zielonej Górze.

Projekt realizowany jest na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich, Działanie 2.3. "Rozwój kadr nowoczesnej gospodarki".

Celem projektu jest wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw działających w sektorze drzewnym poprzez podniesienie wiedzy i kwalifikacji kadry zarządzającej i pracowników MMŚP przemysłu drzewnego i meblarskiego. Jest on adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP) z terenu całego kraju, funkcjonujących w sektorze drzewnym (produkcja wyrobów z drewna - dział 20 PKD i produkcja mebli - grupa 36.1 PKD).

W ramach realizacji projektu odbędzie się:
50 bezpłatnych konferencji, w ramach których uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami i technologiami na rynku drewna i wyrobów drzewnych, możliwościami pozyskania zewnętrznych źródeł finansowania oraz podzielić się doświadczeniami z partnerami z branży;
ok. 950 szkoleniach, obejmujących m.in. tematykę zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania finansami i logistyki z uwzględnieniem specyfiki przemysłu drzewnego, pozyskiwania nowych technologii, wprowadzania innowacji w przedsiębiorstwie, jak również specyfikę outsourcingu w firmie oraz współpracę dużych przedsiębiorstw z potencjalnymi podwykonawcami oraz uzupełnienie wiedzy pracowników z zakresu drewna i technik jego obróbki; 80% kosztów szkolenia zostanie sfinansowane ze środków pomocowych;
Na zakończenie odbędzie się konferencja przedstawiająca rezultaty projektu, ze szczególnym uwzględnieniem prezentacji przykładów dobrych praktyk, dotyczących systemów zarządzania w MMŚP oraz współpracy z dużymi przedsiębiorstwami.

Szkolenia organizowane będą na terenie całej Polski w okresie od maja 2006 do marca 2007 roku. 80% kosztów szkoleń finansowanych będzie z funduszy europejskich.

Szczegóły dotyczące projektu znajdują się na stronie www.drewno-efs.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz