DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Deska barlinecka - zdrowa, bo naturalna

Barlinek

Autor:
Źródło: Barlinek
Data: 2006-03-12


Drewniana podłoga, taka jak deska barlinecka, jest nie tylko dekoracją domu – dzięki naturalnym właściwościom drewna pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Jest również bezpieczna dla najwrażliwszych – alergików i dzieci.<

Deska barlinecka stworzona jest w 100% z najlepszego, wyselekcjonowanego drewna. Także spoina, łącząca poszczególne warstwy podłogi, jest produktem naturalnym, powstałym na bazie ekologicznych żywic. Nie bez znaczenia dla zdrowia i komfortu użytkowników jest sposób wykończenia podłogi. W przypadku deski barlineckiej siedem warstw lakieru nakładanych jest w warunkach fabrycznych. Ułatwia to i przyspiesza montaż, jak również późniejsze meblowanie pomieszczenia oraz rozwiązuje problem przykrego zapachu, na który narażeni są domownicy podczas układania podłogi. Stosowany lakier akrylowy posiada świadectwo higieny PZH. Bardzo dobre właściwości powłoki lakierowej są dodatkowo wzmacniane poprzez jej utwardzanie promieniami UV - tak zabezpieczona warstwa wierzchnia deski barlineckiej jest trwała i odporna w codziennym użytkowaniu. W ofercie Barlinek S.A. znajdują się również podłogi pokryte olejem na bazie składników roślinnych. Ten sposób konserwacji dodatkowo wspomaga naturalne właściwości drewna, na przykład regulację mikroklimatu wnętrza (drewno „oddycha”). Dodatkową wartością jest lekko wyczuwalny w pomieszczeniu przyjemny zapach świeżego drewna.

Istotną zaletą z punktu widzenia alergika jest łatwość pielęgnacji podłogi drewnianej. Wystarczy lekko wilgotny mop aby przetrzeć podłogę, a specjalna linia środków Protektor (do podłóg lakierowanych) oraz Protektor Natura (do połóg olejowanych) zapewnią jej czystość i zadbają o konserwację. Obie linie środków są w ofercie Barlinek S.A. Deska barlinecka nie przyciąga kurzu i dlatego też jest szczególnie polecana dla osób uczulonych na białka roztoczy - popularny domowy alergen, zwykle gromadzący się w dywanach i wykładzinach. Połączenie ww. cech drewna z naturalną dla tego surowca izolacją termiczną - wrażenie „ciepłej podłogi” - sprawia, że deska barlinecka to także idealny wybór do pokoi dziecięcych i przedszkoli.

Bardzo ważnym czynnikiem, wpływającym na właściwości drewnianej podłogi i komfort użytkowania, jest sam montaż. Deskę barlinecką układa się za pomocą bezklejowego złącza barclick, autorskiego rozwiązania Barlinek S.A. Zapewnia ono szybkość i prostotę montażu. Dodatkową zaletą deski barlineckiej jest możliwość układania jej na ogrzewaniu podłogowym, zarówno wodnym, jak i elektrycznym, co zostało potwierdzone w wyniku wielomiesięcznych testów przeprowadzonych w laboratorium firmy.

Deska barlinecka łączy w sobie zalety praktyczne, zdrowotne i estetyczne naturalnego surowca. Barlinek S.A. ma w swojej ofercie blisko 90 podłóg, z warstwą licową wykonaną z ponad 20 gatunków drewna krajowego i egzotycznego, co daje za każdym razem niepowtarzalną wzorzystość podłogi.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz