DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Targi LAS-EXPO i AGROTECH

Targi Kielce

Autor:
Źródło: Targi Kielce
Data: 2006-03-06


LAS – EXPO
VI Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi
10 - 12 marca 2006 r., Kielce

Leśne złoto
Lasy porastają dziś prawie jedną trzecią powierzchni Polski, zajmując około 9 milionów hektarów. Nic, więc dziwnego, że zarządzanie tymi imponującymi zasobami, czyli gospodarka leśna, jest jednym z najważniejszych elementów polityki gospodarczej kraju. Jak właściwie korzystać z leśnego dobrodziejstwa, jak o nie dbać i zapewniać jego rozwój – to główne zagadnienia, którym poświęcona jest oferta wystawców goszczących na Targach Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawę organizują w tym roku po raz szósty Targi Kielce.

Targi LAS-EXPO organizowane są od lat równolegle z rolniczą wystawą AGROTECH nie przypadkiem – gospodarka leśna wiąże się bowiem bardzo ściśle z gospodarką rolną. Umiejętne korzystanie z hodowli leśnej, zalesianie nieużytków rolnych, gospodarka łowiecka – to dziś nie tylko zadania dla leśników, ale i nowe możliwości dla gospodarstw rolnych. Współpraca tych dwóch sektorów gospodarki jest więc oczywista. LAS-EXPO to miejsce spotkań pracowników przemysłu drzewnego i leśników - branż współpracujących ze sobą przy pozyskiwaniu i wykorzystaniu surowca drzewnego, ale także wyspecjalizowanych gospodarstw rolnych. Podobnie będzie także podczas tegorocznych targów. Wystawcy zaprezentują m.in. narzędzia i maszyny do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami, systemy informatyczne i mapy. Na stoisku Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych odbędzie się natomiast konkurs wiedzy przyrodniczo-leśnej dla uczestników targów.

AGROTECH Tegorocznym targom towarzyszy konferencja na temat „Zalesienia gruntów porolnych”, podczas której będą poruszone aspekty prawne i finansowe zalesiania gruntów oraz problemy związane z realizacją tego projektu. - Aby nie zniszczyć lasów zupełnie - konieczna jest racjonalna gospodarka, polegająca na planowym ograniczaniu wyrębów i jednocześnie stałym, we właściwym czasie prowadzonym zadrzewianiu. Daje to nie tylko możliwość powiększenia leśnych obszarów, ale również poprawą struktury przestrzennej obszarów wiejskich, wycofania gruntów rolnych o małej przydatności produkcyjnej oraz przeciwdziałania dalszemu niszczeniu gleb – mówi Agnieszka Dąbrowska, menedżer wystawy. Konferencja odbędzie się w drugim dniu targów.

Patronat nad targami objęła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych. Początek LAS-EXPO 2006 już 10 marca, finał – 12 marca.

Targi Kielce Sp. z o.o., 25-672 Kielce, ul. Zakładowa 1
www.targikielce.pl, www.las-expo.pl
Kontakt prasowy: Karina Zawadzka, tel. (41) 365 12 26,
e-mail: zawadzka.k@targikielce.pl
Menedżer Targów: Agnieszka Dąbrowska, tel. (41) 365 12 32,
e-mail: las-expo@targikielce.pl

AGROTECH
XII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej
10 - 12 marca 2006 r., Kielce


Rolniczy prestiż
Co roku ta właśnie wystawa przyciąga największe firmy, związane z produkcją rolną, co roku kilkuset wystawców prezentuje tysiącom gości najnowsze zdobycze techniki rolniczej. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH, organizowane w tym roku po raz dwunasty przez Targi Kielce, urosły do rangi jednej z największych w Europie wystaw, związanych z branżą rolniczą.

Podczas targów AGROTECH swoją ofertę przedstawiają nie tylko światowi potentaci w dziedzinie produkcji maszyn i urządzeń rolniczych. Nie zabraknie także urządzeń ogrodniczych, środków do produkcji rolnej i akcesoriów dla rolnictwa. Na targach można zobaczyć m.in. wszystkie marki ciągników dostępnych na polskim rynku oraz szeroką gamę sprzętu rolniczego prezentowaną przez polskich producentów i dealerów zagranicznych koncernów.
- Z roku na rok AGROTECH cieszy się rosnącą frekwencją i uznaniem. Podczas ubiegłorocznej edycji gościliśmy 300 firm z 9 krajów, m.in. Czech, Danii, Francji, Niemiec, Irlandii, Finlandii, Austrii, Ukrainy, a targi odwiedziło ponad 25 tysięcy widzów. Wystawcy zaprezentowali w sumie ponad 500 maszyn i urządzeń – mówi Kamil Perz, menedżer projektu. – A w tym roku spodziewamy się jeszcze większego grona wystawców i jeszcze większej grupy zwiedzających. AGROTECH to dziś wystawa międzynarodowa, o randze europejskiej, a jej prestiż podkreślają nie tylko najwięksi światowi producenci maszyn i urządzeń rolniczych, ale także wyjątkowe prezentacje – dodaje.
W ubiegłym roku po raz pierwszy w historii tych targów została zorganizowana wystawa Niemieckiej Techniki Rolniczej, na której zaprezentowano niemiecki przemysł rolniczy. Podczas tegorocznego AGROTECH-u pierwszy dzień targów będzie Dniem Włoskim. W otwarciu wystawy swój udział zapowiedzieli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Krzysztof Jurgiel, przedstawiciele rządu Republiki Włoskiej, attache rolny Włoch oraz attache z trzech włoskich regionów (Basilicata, Lombardia, Abruzzo). Wystawie będą towarzyszyć również seminaria dotyczące produktów regionalnych Włoch. W tym dniu odbędzie się również międzynarodowa konferencja przedstawicieli mediów rolniczych na temat „Siła produktu regionalnego. Nowe trendy w biznesie rolniczym – nowe modele biznesowe i marketing rolniczy”. Początek spotkania o godz. 10.
- Można śmiało powiedzieć, że AGROTECH to także targi o wyjątkowym znaczeniu dla rolnictwa, co podkreślają to nie tylko wystawcy i zwiedzający. W ubiegłym roku Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał honorową odznakę „Zasłużonym dla rolnictwa” 17 osobom. W gronie tym znalazły się także osoby z naszej firmy. Za całokształt pracy włożonej w promocję i rozwój rolnictwa otrzymaliśmy także dyplom Prezesa Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Władysława Serafina oraz nagrody: Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych i Ogólnopolskiego Magazynu „Zagroda”. To dla nas nie tylko wyjątkowe wyróżnienia, ale i dowody wysokiej oceny naszej wystawy – mówi Kamil Perz.
Tradycyjnie już targom AGROTECH towarzyszyć będą Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO, organizowane w 2006 roku przez Targi Kielce po raz szósty.
Początek dwunastej edycji targów AGROTECH 10. marca, natomiast finał i wręczenie nagród najlepszym wystawcom – 12. marca.

Targi Kielce Sp. z o.o., 25-672 Kielce, ul. Zakładowa 1
www.targikielce.pl, www.agrotech.targikielce.pl
Kontakt prasowy: Karina Zawadzka, tel. (41) 365 12 26,
e-mail: zawadzka.k@targikielce.pl Menedżer Targów: Kamil Perz, tel. (41) 365 12 30,
e-mail: agrotech@targikielce.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz