DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Fameg na rynkach wschodnich

Fameg SA

Autor:
Źródło: Fameg SA
Data: 2004-11-25


Prezes Famegu - Janusz Śliwakowski ma powody do zadowolenia. Podczas odbywających się w dniach 15-17 listopada moskiewskich Targów Meblowych, spółka nawiązała kontakty handlowe, które powinny zaowocować dalszym zwiększeniem eksportu na wschód i obecnością mebli z Famegu w całej Azji.

Stoisko Famegu na targach w MoskwieStoisko Famegu na targach w Moskwie

Produkcja Zakładów Mebli Giętych Fameg S.A. w 82% skierowana jest na eksport, głównymi kierunkami sprzedaży są tzw. kraje zachodnie.

Od pewnego czasu Fameg rozpoczął podbój rynków wschodnich. W Moskwie otwarto własne przedstawicielstwo, które w nawiązaniu do tradycji nosi nazwę "Tonet". Powstała również montownia krzeseł, która wykorzystuje miejscowe, rosyjskie materiały obiciowe. Meble z Famegu zajmują główne powierzchnie wystawowe sklepów meblarskich należących do największych sieci handlowych Rosji takich jak "Grand", "Krokus", "Tri Kita" czy "Gromada". Sprzedaż na tym rynku przekroczyła poziom 500 tysięcy dolarów, a w krótkim czasie powinna się znacznie zwiększyć.

Warto zauważyć, że w krzesła z Famegu wyposażony jest moskiewski Kreml - siedziba prezydenta Putina, znaczące instytucje, a także najlepsze restauracje stolicy Rosji.

Ekspansja spółki na wschód sięga coraz głębiej. W czasie Targów Meblowych, które miały miejsce w Moskwie, stoisko spółki z Radomska tłumnie odwiedzali mieszkańcy najdalszych regionów Rosji - Uralu, czy Władywostoku leżącego na Dalekim Wschodzie, byli także goście z takich krajów jak Kazachstan, Uzbekistan, Gruzja czy Tadżykistan. Oferta Famegu obejmowała cały przekrój produkcji od klasycznych mebli giętych po najnowsze wzory.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz