DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

VOX Industrie nagrodzony certyfikatem FSC

NEPCon

Autor:
Źródło: NEPCon
Data: 2006-03-02


W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance, NEPCon wykonał audyt w VOX Industrie S.A. z Obrzycka.

W efekcie wykonanej oceny firmie przyznano certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-1787, obowiązujący w okresie od 17 lutego 2006 do 16 lutego 2011.

Firma rozwinęła swoją działalność na przestrzeni ostatnich 15 lat. Obecnie, oprócz tartaku o dużej wydajności i znacznej masie przetwarzanego materiału Spółka posiada dwa zakłady produkujące meble, w Czarnkowie oraz Janikowie. Tartak w Obrzycku produkuje przede wszystkim tarcicę (także na potrzeby własnych zakładów meblowych), podłogi, elementy konstrukcyjne, stolarkę meblową, panele, boazerie oraz elementy ogrodowe. Kompetentny personel, nieustannie udoskonalane procesy zachodzące w organizacji, zarówno pod kątem wydajności jak i spełnienia wymagań klientów, przyczyniają się do systematycznego rozwoju firmy. Nowoczesny park maszynowy o dużej dokładności i precyzji umożliwia produkcję wysokiej jakości elementów dla wymagającego klienta.

Zdaniem Dyrektora Handlowego Tartaku Grzegorza Marka uzyskanie certyfikatu FSC daje firmie wymierne korzyści: „W oczach naszych klientów umacniamy pozycję firmy dbającej o najwyższą jakość wyrobów. Certyfikat ułatwia podjęcie decyzji przez klienta, który mając do wyboru towar certyfikowany i ten który nie jest certyfikowany sięgnie po wyrób sprawdzony. Na coraz bardziej wymagających rynkach liczy się każdy element przewagi nad konkurencją. Posiadanie certyfikatu otwiera również dostęp do nowych klientów, którzy posiadanie certyfikatu FSC traktują jako warunek konieczny we współpracy.”

Dr Andrzej Czech, prezes Zarządu NEPCon Sp. z o.o – firmy przeprowadzającej proces auditu – następująco skomentował decyzję o przyznaniu certyfikatu: „Różnorodność wyrobów certyfikowanych, dostarczanych przez klientów NEPCon Sp. z o.o. jest coraz większa. Jestem przekonany, że certyfikacja VOX Industrie S.A. pozytywnie wpłynie na dynamikę sprzedaży certyfikowanych wyrobów finalnych na polskim rynku. Ostatnie badania dowodzą, że rodzimi nabywcy zwracają coraz większą uwagę na oznaczenia pochodzenia wyrobów i spełniania przez nie określonych wymogów środowiskowych i jakościowych.”

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz