DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Forte konsoliduje swoje spółki

Autor: dja
Źródło:
Data: 2006-02-28


Zarząd Fabryk Mebli Forte SA z siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej poinformował o planach połączenia spółki z Białostockimi Fabrykami Mebli SA (Białystok) oraz z Furnel SA (Hajnówka). Połączenie zostanie dokonane poprzez przeniesienie całego majątku Białostockich Fabryk Mebli oraz Furnel (spółki przejmowane) na Fabryk Mebli Forte (spółka przejmująca).

Połączenie tych trzech społek będzie miało pozytywny wpływ na sytuację biznesową i ekonomiczną Grupy Kapitałowej Fabryk Mebli Forte SA. M.in. doprowadzi do znaczącej i trwałej redukcję kosztów funkcjonowania, uproszczenie struktur organizacyjnych, wyeliminowanie obrotów wewnętrznych, zmniejszenie kosztów ponoszonych w procesie zarządzania, ekonomiczne gospodarowanie zasobami ludzkimi.

Zdaniem Andrzeja Korzeba, członka zarządu Forte oszczędności mogą wynieść "co najmniej kilka milionów rocznie".

BFM SA i FURNEL SA należą do Grupy Kapitałowej Fabryk Mebli Forte SA i objęte są konsolidacją. Fabryki Mebli Forte są jedynym akcjonariuszem tych spółek. Wszystkie zajmują się produkcją i handlem meblami.

Poszczególne spółki są przygotowane do połączenia. Ujednolicone zostały już m.in. bazy technologiczne i pewne procedury, co oznacza, że sam fakt połączenie nie będzie generował kosztów. Do formalnego połączenia może dość w połowie 2006 roku.

Fabryki Mebli Forte są jednym z czołowych producentów mebli w Polsce. Podstawowymi produktami Forte są meble skrzyniowe oraz kuchenne.
Furnel posiada zakład produkcyjny w Hajnówce oraz Oddział w Przemyślu. Zakład w Hajnówce specjalizuje się w produkcji mebli z udziałem drewna litego i oklein naturalnych oraz mebli tapicerowanych. Oddział w Przemyślu koncentruje się na produkcji mebli z płyty wiórowej foliowanej.
BFM posiada zakład produkcyjny w Białymstoku i specjalizuje się w produkcji mebli skrzyniowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz