DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Konferencja dotycząca prywatnych firm leśnych

Lasy Państwowe

Autor: Stanisław Dąbrowski
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2006-02-28


W dniach 23-24 lutego w Mierkach koło Olsztynka, na terenie RDLP w Olsztynie odbyła się Międzynarodowa Konferencja pt. „Prywatne Firmy Leśne w Krajach Europy Środkowej i Wschodniej”. Organizatorem Konferencji był Instytut Badawczy Leśnictwa.

fot. Lasy Państwowefot. Lasy Państwowe

Grono uczestników pochodzących z różnych krajów tego rejonu Europy, wysłuchało referatów wygłoszonych przez przedstawicieli Białorusi, Łotwy, Niemiec, Ukrainy, Słowacji i oczywiście Polski. Wśród uczestników byli naukowcy i praktycy (właściciele dużych i mniejszych zakładów usług leśnych). Motywem przewodnim dyskusji był zrównoważony rozwój konkurencyjnych operacji leśnych w Europie. Podkreślano konieczność wyrównania standardu tych usług oraz poziomu technicznego przedsiębiorstw leśnych w różnych krajach. Dyskutowano o wielkiej roli, jaką powinny w tej dziedzinie spełnić fundusze unijne, które obecnie, np. dla polskich przedsiębiorców leśnych nie są, niestety, dostępne.

Wszyscy urzeczeni zostali urokiem lasów Nadleśnictw: Olsztynek, Nidzica, Jedwabno. Dobrze oceniono poziom wykonawstwa prezentowanych prac. Na gościach ze wschodu największe wrażenie robiły pracujące maszyny: harwester, skider, rozdrabniacze itp.

Przewodniczący Europejskiemu Stowarzyszeniu Przedsiębiorców Leśnych Edgar Kastenholz (z Niemiec) i Barley Hudson (z Wielkiej Brytanii), podsumowując konferencję orzekli, że nie spodziewali się zobaczyć w postsocjalistycznym kraju tak wysokiego poziomu prac leśnych, i tak dobrze utrzymanych lasów.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz