DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Szynaka-Meble - lider Warmii i Mazur

Autor:
Źródło:
Data: 2006-02-28


Szynaka-Meble Sp. z o.o. z Lubawy to firma z prawie 50-letnią tradycją, z powodzeniem utrzymująca znaczącą pozycję wśród czołowych producentów mebli w kraju.

(...) Szynaka-Meble Sp. z o.o. zatrudnia obecnie 769 osób w Lubawie, a także 240 pracowników w należącej do spółki Wolsztyńskiej Fabryce Mebli. Wszyscy pracownicy korzystają z wielu form doskonalenia zawodowego. Obejmują one zarówno kursy podnoszące kwalifikacje i umiejętności m.in. z zakresu wewnętrznych audytów, księgowości, marketingu, kadr, obsługi komputera, jak i specjalistyczne szkolenia dla pracowników produkcyjnych. Ponadto firma stwarza możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych, a kilkanaście osób bierze udział w kursach języka angielskiego i niemieckiego.
Dla absolwentów szkół średnich i studentów uruchomiono specjalny program praktyk. Pracownicy uczestniczą również w szeregu seminariów i konferencji organizowanych wspólnie z Iławską Izbą Gospodarczą oraz Warmińsko-Mazurską Agencją Rozwoju Regionalnego. Spółka prowadzi również praktyczną naukę zawodu stolarza, mechanika i operatora maszyn. Przeciętnie w roku naukę zawodu kończy, zdając egzamin czeladniczy, 22-23 uczniów zatrudnionych w Lubawie oraz 8-9 uczniów zatrudnionych w Wolsztynie. Będąc dobrze zorganizowaną jednostką gospodarczą, firma dba o zapewnienie bezpieczeństwa pracy. Potwierdzeniem tej dbałości jest przyznawany od 2001 roku tytuł "Lidera Bezpieczeństwa Warmii i Mazur Zachodnich".
Szynaka-Meble Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji mebli mieszkaniowych, kuchennych, biurowych i sklepowych. O pozycji na rynku świadczy stały wzrost produkcji, poszerzanie asortymentu, podnoszenie jakości produkowanych mebli, oraz ciągłe zwiększanie kręgu odbiorów. Spółka jest w trakcie tworzenia własnych, zlokalizowanych w centrach sprzedaży IKEA salonów meblowych. Dwa takie, w Gdańsku i Katowicach, zostały uruchomione na przełomie listopada i grudnia 2005 r. Wkrótce klienci będą odwiedzać nowe salony w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

Maria Młynarczyk
Gazeta Prawna Nr 42 (1660)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz