DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Grajewo: Wyniki za 2005 blisko prognoz

Autor:
Źródło:
Data: 2006-02-22


Grupa Pfleiderer Grajewo uzyskała w 2005r. przychody w wysokości 998,165 mln zł (2004: 634,342 mln zł). Zysk na działalności operacyjnej wyniósł 130,831 mln zł (2004: 144,063 mln zł). Zysk netto grupy wyniósł 114,597 mln zł (2004: 144,063 mln zł), z czego przypisane do akcjonariuszy jednostki dominującej zostało 92,156 mln zł.

Według prognoz zarządu przychody grupy w 2005 roku miały wynieść 1 mld zł, a zysk netto 95 mln zł.

W raporcie finansowym ujęte zostały wyniki finansowe Pfleiderer Grajewo SA, Pfleiderer Prospan SA oraz Pfleiderer OOO

W skład grupy wchodzą obecnie:
Pfleiderer Grajewo SA zajmująca się produkcją wyrobów z drewna i płyt drewnopochodnych oraz ich uszlachetnianiem, uszlachetnianiem papierów, działalnością handlową w kraju i za granicą.
Pfleiderer Prospan SA w Wieruszowie, produkuje płyty i okleiny meblowe. Pfleider Prospan będący poprzednio spółką powiązaną z Pfleiderer Grajewo SA, stała się w grudniu 2004 roku, w wyniku odkupienia akcji od Pfleiderer Holzwerkstoffe International GmbH, spółką zależną. Profil produkcji oraz jej wielkość są bardzo zbliżone do profilu i wielkości Pfleiderer Grajewo (dodatkowo Pfleiderer Prospan produkuje blaty kuchenne). Skład Zarządu Pfleiderer Prospan SA jest identyczny jak w Pfleiderer Grajewo SA. Drugim dużym akcjonariuszem (43,15%) Pfleiderer Prospan SA jest Skarb Państwa.
Pfleiderer OOO jest spółką, poprzez którą Pfleiderer Grajewo SA realizuje inwestycję w Rosji (budowa fabryki płyt wiórowych). Spółka będzie produkować płyty wiórowe surowe, laminowane i oklejane.
Pfleiderer MDF Sp. z o.o. (poprzednia nazwa Laminat Sp. z o.o.) jest podmiotem, poprzez który będzie realizowana inwestycja w Grajewie (budowa zakładu produkującego płyty MDF).
Jura Polska Sp. z o.o. została nabyta w styczniu 2005 roku i jest firmą spedycyjną działającą na potrzeby Grupy Kapitałowej.
UniFloor Sp. z o.o. (poprzednia nazwa PF Capital Sp. z o.o.) jest podmiotem, który ma odpowiadać za produkcję i sprzedaż paneli podłogowych, które do tej pory funkcjonowały bezpośrednio w strukturach Pfleiderer Prospan SA.
Pfleiderer Services Sp. z o.o. to nowo utworzona spółka, mająca świadczyć usługi z zakresu obsługi kadrowo-płacowej dla spółek Pfleiderera w Polsce.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz