DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Barlinek SA - ekspertem Programu Czysty Biznes

Barlinek SA

Autor:
Źródło: Barlinek SA
Data: 2004-11-23


Firma Barlinek S.A. została zaproszona na konferencję dla przedsiębiorców, w ramach Programu Czysty Biznes. Ze względu na długoletnie doświadczenie w działalności proekologicznej, Barlinek wystąpił w niej jako ekspert w dyskusji na temat roli działań proekologicznych w kształtowaniu wizerunku firmy.

Program Czysty Biznes to inicjatywa organizacji pozarządowej Fundacja Partnerstwo dla Środowiska. Zajmuje się między innymi promowaniem korzyści, jakie niesie ze sobą zaangażowanie firm w działania na rzecz rozwoju gospodarczego, aktywizacji społecznej oraz poprawy stanu środowiska naturalnego. Fundacja wspiera współpracę między społecznościami lokalnymi a firmami na rzecz rozwoju lokalnego i budowania trwałych mechanizmów ochrony środowiska naturalnego. W gronie ekspertów znaleźli się także przedstawiciele BP Polska, RICOH, Toyota Manufacturing Poland oraz Polskiego Stowarzyszenia Wytwórców Produktów Markowych PRO MARKA.

Konferencja pt. "Ochrona Środowiska narzędziem budowania marki firm, obszarów i regionów" została zorganizowana przy współpracy z Polsko-Brytyjską Izbą Handlową.

Barlinek S.A. od lat z powodzeniem tworzy równowagę pomiędzy ekonomicznymi, ekologicznymi i społecznymi aspektami swojego funkcjonowania. Będąc liderem w produkcji podłóg drewnianych w Polsce dba o to, aby osiągać dobre wyniki finansowe biorąc równocześnie pełną odpowiedzialność za swoją działalność.

Prezes firmy - Paweł Wrona wyjaśnia: "Barlinek zainwestował do tej pory ponad 18 mln złotych w działania proekologiczne, na rzecz zachowania środowiska naturalnego. Zmodernizowaliśmy starą lakiernię, wymieniliśmy systemy odpylania zakładu i znacząco ograniczyliśmy emisję hałasu. Zdecydowaliśmy się również na produkcję biopaliwa z drzewnych odpadów poprodukcyjnych (około 1/3 przerabianego drewna) i zasilamy nim naszą nowo wybudowaną kotłownię. Dzięki nowoczesnym technologiom wykorzystujemy zakupione drewno w 100%, unikając składowania odpadów".

Działania i programy proekologiczne zawsze znajdowały się w polu zainteresowania firmy. Od 2000 roku prowadzi własny program "1 za 1", polegający na tym, że za każde sprzedane opakowanie deski barlineckiej sadzi się jedno drzewko. Do produkcji podłóg używany jest wyłącznie surowiec posiadający certyfikat międzynarodowej organizacji Forest Stewardship Council, który świadczy o korzystaniu z racjonalnie eksploatowanych zasobów. Firma finansuje program reintrodukcji sokoła wędrownego.

Barlinek S.A. angażuje się także w pomoc dla najbardziej potrzebujących. Barlinecka podłoga została podarowana m.in. na potrzeby fundacji Habitat for Humanity Warszawa, która wykorzystała ją przy urządzaniu mieszkań dla niezamożnych rodzin, a także Towarzystwu Opieki nad Ociemniałymi, które prowadzi Zakład w Laskach. Firma wyposażyła również salę sportową przy szkole w Haninie, w nowoczesną nawierzchnię sportową.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz