DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Zalewają nas niemieckie śmieci

Autor:
Źródło:
Data: 2006-02-19


Nasi sąsiedzi zza Odry, chcąc zaoszczędzić, wywożą nielegalnie śmieci do Polski i Czech. Wolą nie płacić, a zaryzykować pójście do więzienia - pisze "Życie Warszawy".<

Proceder wywożenia śmieci do Polski jest w Niemczech dobrze znany. Dzieje się tak głównie z powodu oszczędności. Dodatkowo niemieckie prawo jest bardzo restrykcyjne, jeśli chodzi o składowanie odpadów. Oprócz legalnego wywozu śmieci na bardzo szeroką skalę istnieje bezprawna wywózka.

W zeszłym roku straż graniczna w woj. zachodniopomorskim zawróciła z granicy 588 transportów z odpadami. Jednak trudno określić, ile obcych odpadów trafia do naszego kraju. Przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej wyłapywano rocznie ok. 300 nielegalnych transportów z odpadami. Obecnie ciężarówki kontrolowane są wyrywkowo.
(...)
Jak się ocenia - niekontrolowany przywóz śmieci może być niebezpieczny dla środowiska. - Tu nie chodzi o ilość, ale o to, co jest u nas wyrzucane. Stare opony nie są tak szkodliwe jak odpady chemiczne, które mogą skazić środowisko - dodaje. (PAP)
ŻYCIE WARSZAWY / info: WP.PL


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz