DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Fuzja Grupy DLH z tt Timber Team

DLH

Autor:
Źródło: DLH
Data: 2006-02-10


Duńska grupa DLH zrobiła kolejny krok w kierunku realizacji zamierzeń strategicznych wzmacniając swą pozycję jednego z kluczowych graczy na światowym rynku drzewnym. 23 stycznia 2006 została ogłoszona fuzja pomiędzy DLH Hardwood Division i tt Timber Group. Trzy miesiące wcześniej DLH zrealizowało przejęcie szwedzkiej firmy Bohmans. Dzieki tym posunięciom firma weszła do elitarnego grona firm uzyskujących roczne przychody w wysokości miliarda dolarów.

Biura Internationalt H&aring;rdttr&aelig;<br>duńskiego oddziału tt Timber<br>fot. tt TimberBiura Internationalt H&aring;rdttr&aelig;<br>duńskiego oddziału tt Timber<br>fot. tt Timber

DLH działa na międzynarodowym rynku drewna i przynosi roczny przychód ok. 5 mld DKK. Dominującą spółką grupy jest Dalhoff Larsen & Horneman A/S notowana na giełdzie w Kopenhadze.

Szwajcarska grupa tt Timber cieszy się opinią silnej, przyjaznej dla środowiska i świadomej ekologicznie europejskiej firmy drzewnej. Podstawę jej działalności stanowi pozyskiwanie i obróbka drewna egzotycznego w Afryce Zachodniej, głównie w Kongo-Brazzaville i Gabonie. Grupa posiada koncesje na eksploatację ok. 1,4 mln hektarów lasów tropikalnych położonych na terenach Masywu Północno Kongijskiego. W rozlokowanych tam licznych obiektach produkcyjnych należących do CIB (Congo Industrielle de Bois) oraz GIB (Gabon Industrielle de Bois) znajduje zatrudnienie ponad 2 tysiące pracowników.
Pozyskiwane i przerób drewna afrykańskiego stanowi ponad 30 procent obrotu Grupy tt Timber.
Sprzedaż surowca i wyrobów drzewnych odbywa się za pośrednictwem własnej sieci dystrybucyjnej w USA, Danii, Holandii i Niemczech, oraz poprzez partnerów handlowych we Francji i Szwajcarii, zaopatrujących klientów na całym świecie.

Dla Grupy DLH fuzja ta oznacza liczne korzyści. Spodziewany jest ogólny wzrost przychodów o ponad 200 mln USD do łącznej wielkości 1 mld USD roczne. Wzrośnie również zatrudnienie do poziomu 4 500 osób.
Dzięki połączeniu, Grupa DLH znacząco poszerzy zakres swoich wpływów oraz dostęp do nowych rynków popytu i podaży drewna tropikalnego. Łańcuch sprzedaży, rozpoczynać się będzie, praktycznie, od pozyskania surowca bezpośrednio u źródła i kończyć na dostawie do finalnego odbiorcy.
Zwiększy się bezpieczeństwo transakcji, terminowość dostaw oraz jakość sprzedawanych wyrobów które od początku do końca będą w rękach jednej firmy. To z kolei stworzy znaczną przewagę konkurencyjną nowej organizacji. Liczymy, że wkrótce odczują to również nasi klienci.

Co więcej, należy podkreślić efekt synergii, występujący w obszarze kosztów operacyjnych, który towarzyszy połączeniu dwóch silnych grup o zróżnicowanym obszarze i zakresie działalności.
Dla DLH Grupa tt Timber stanowi przepustkę do zasobów afrykańskiego drewna egzotycznego najwyższej jakości, a także wiarygodne źródło praktycznej wiedzy na temat odnawialnej gospodarki leśnej, którą można będzie z powodzeniem zastosować z korzyścią dla innych regionów w miarę dalszego rozwoju Grupy.

Rosnąca świadomość ekologiczna klientów na rynkach zachodnich skłania firmy do ubiegania się o certyfikaty poświadczające, że drewno stanowiące przedmiot obrotu nie pochodzi z lasów eksploatowanych metodą gospodarki rabunkowej. Dbałość o środowisko naturalne stanowi jeden z filarów systemu wartości Grupy DLH, z tego powodu przejęcie firmy o niebagatelnym dorobku w tej dziedzinie stanowi kolejny starannie przemyślany krok w jej globalnej ekspansji firmy.
Grupa tt Timber przywiązuje ogromną wagę do promocji świadomej ekologicznie gospodarki leśnej, dlatego angażuje się w działania zmierzające do uczynienia z drewna egzotycznego surowca całkowicie odnawialnego, pozyskiwanego z poszanowaniem flory, fauny oraz z zachowaniem integralności społeczności lokalnych zamieszkujących tereny leśne.

Wysiłki Grupy tt Timber niebawem zaowocują przyznaniem prestiżowego międzynarodowego certyfikatu FSC oraz znanego również w Polsce ISO 14001 dla upraw w Kongo. Dostęp do zasobów certyfikowanego drewna egzotycznego stanowi pewne źródło przewagi konkurencyjnej, którego rola będzie wzrastać wraz ze świadomością ekologiczną klientów z całego świata.
Co więcej, uzyskanie FSC otworzy również drogę do popularyzacji dziś jeszcze mało znanych gatunków posiadających szerokie spektrum interesujących właściwości, które z pewnością usatysfakcjonują klientów.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz