DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Klausner przejął tartak Kühne

Autor: dja
Źródło: Klausner
Data: 2006-02-09


Grupa Klausner poinformowała o przejęciu 7. lutego należącego Gebr. Kühne GmbH tartaku w Adelebsen (Niemcy). Cena zapłacona za zakład została utajniona.

Zakład w Kodersdorf<br>fot. KlausnerZakład w Kodersdorf<br>fot. Klausner

Zakład będzie wewnątrz grupy funkcjonował jako Klausner Holz Niedersachsen. Jeszcze w tym roku w zakupionym tartaku zostanie zainwestowane ok. 30 mln euro. W pierwszym rzędzie zostaną podniesione zdolności suszenia i strugania. Obecnie zakład może wysuszyć i przerobić ok. 250.000m3 tarcicy rocznie. Następnie rozbudowana zostanie zdolność przerobu drewna, prawdopodobnie o 100% (w roku 2005 tartak przerobił 800 m3 drewna).

Jednocześnie z rozbudową zakładu trwać będzie przystosowanie zakładu do przerobu drewna kłodowanego. Zmienić się ma też asortyment produkcji z drewna budowlanego według zamówień, na drewno wymiarowe przeznaczone na eksport.

Zgodnie z oświadczeniem Klausnera przejęcie zakładu w Adelebsen nie będzie miało wpływu na wcześniejsze plany związane z inwestycją w miejscowości Landsberg w Bawarii.

Grupa Klausner jest jednym z wiodących przedsiębiorstw tartacznych w Europie. Firma założona w 1918r. w miejscowości St.Johan w Austrii, jest obecnie nowoczesnym i innowacyjnym przedsiębiorstwem. Zakład w Wismarze jako jeden z pierwszych na świecie przekroczył 1 mln m3 przerobionego w ciągu roku surowca drzewnego.

Obecnie przedsiębiorstwo składa się z czterech zakładów, właśnie zakupionego w Adelebsen (Klausner Holz Niedersachsen) oraz w Saalburg-Ebersdorf (Klausner Holz Thüringen), w Wismarze (Klausner Nordic Timber) oraz Kodersdorf niedaleko Zgorzelca (Klausner Holz Sachsen)

W 2005r. trzy dotychczas należące do Grupy zakłady wyprodukowały 2,7 mln m3 tarcicy iglastej, co pozwoliło uzyskać 500 mln euro obrotu. Zatrudnienie na koniec 2005r. wynosiło ok. 1200 osób.

Ponad 80% produkcji Klausnera jest eksportowane do państw Europy, Azji Australii i USA.

Klausner przejął tartak Kühne (Zdjęcia: 3)

Zakład w Kodersdorf<br>fot. KlausnerLinia przetarcia drewna<br>fot. KlausnerZaładunek tarcicy

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Prawdpodobne przestępcze działania.... [1]

to są właśnie działania LP, które doprowadzają do takich manipulacji. Również ta wolna amerykanka, dopuszczająca każdą zagraniczną firmę do polskiego drewna to też prawdopodobnie przestępcze działania LP. Mam firmę na Dolnym Śląsku, gdzie m. in. dotowany niemiecki tartak z okolic Goerlitz dowolnie skupuje tysiące m3 drewna przebijając ceny do takiego poziomu aby kupić. Tym powinna zająć się ABW.

A.K. [2]Odpowiedz na ten komentarz2010-06-02 09:04:31

Zgłoś nadużycie

to samo jest na pomorzu

niemcy ,szwedzi kupuja papierówkę i nie tylko paranoja ,ale lasy dbaja o swój interes ,a ludzi z branży drzewnwj w kraju mają za nic.Jeszcze parę lat temu jak mieli prywatyzować L.P. to jak prosili żeby podpisywać petycje żeby tego nie robili.Teraz nam za to dziękują.

romek [5]Odpowiedz na ten komentarz2010-06-16 07:10:37

Zgłoś nadużycie

ale news znalazłem sprzed lat...

obecnie Klausner postanowił inwestować w USA, a w Niemczech ma jeden tartak w Turyngii.

Leo Wrinks [9]Odpowiedz na ten komentarz2017-01-10 21:11:14

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz