DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

FurniFab: Kolory - kształty - fantazje

Survey Marketing + Consulting

Autor:
Źródło: Survey Marketing + Consulting
Data: 2006-02-06


Firma Survey organizuje forum trendów na targach FurniFab w Poznaniu.

Od 14 do 16 marca 2006 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się czwarta edycja targów Furnifab – Furniture Fabric Show – Międzynarodowych Targów Materiałów Obiciowych i Akcesoriów Tapicerskich. W tych dniach w hali nr 6A wszystko będzie poświęcone nowościom z zakresu branż kooperujących z polskim i wschodnioeuropejskim przemysłem mebli tapicerowanych i do siedzenia: materiałom obiciowym i drukowanym, skórze naturalnej i sztucznej, mikrofazom, inletom i poduszkom, materiałom tapicerskim i sklejanym. Specjalnością targów FurniFab jest zawieranie atrakcyjnych transakcji w przypadku zakupu większej ilości towaru. W marcowych targach uczestniczyć będzie ponad 80 wystawców z dwunastu krajów europejskich, w tym z Belgii, Hiszpanii, Niemiec, Włoch i Polski.

W 2006 roku organizator targów, firma Survey Marketing + Consulting Sp. z o. o. z Poznania, po raz pierwszy przeprowadzi w ramach FurniFab, we współpracy z polskim atelier wzorniczym D.A.B. Borowiński z Łodzi forum trendów, adresowane do przedsiębiorstw kooperujących z przemysłem meblowym, specjalistów z branży i przedstawicieli środków masowego przekazu. W ramach forum wystawcy targów Furnifab zaprezentują swoje najnowsze tkaniny, skóry, nici przygotowane na 2006 rok w oparciu o aktualne trendy kolorystyczne i trendy w doborze materiałów, opracowane przez atelier Marka Borowińskiego. Niektóre tkaniny i skóry zostaną przedstawione już na meblach. Zlokalizowane w centrum hali targowej forum trendów stanowić będzie platformę skierowaną do kręgów specjalistów przedstawiając informacje na temat wyrazistych trendów kolorystycznych i trendów w doborze materiałów na rok 2006. Właściciel łódzkiego atelier wzorniczego, dr Marek Borowiński, zdefiniował na sezon meblowy 2006 trzy odmienne trendy:

Powrót do domu
Ten trend sięga aż do naszej głębi. Domowe zacisze staje się gniazdem, w którym odgradzamy się od świata zewnętrznego – miejscem, w którym możemy dać się powodować wyłącznie naszym impulsom wewnętrznym. Z tego względu podejście do stosowanych materiałów jest bardzo zindywidualizowane, a jednocześnie są one miękkie i wygodne. Poza tym materiały te, jak np. skóra, posiadają cechy, pozwalające określić ich wiek. Cechy szczególne trendu "Powrót do domu" to ciepło i poczucie bezpieczeństwa, uzyskiwane przez zastosowanie odpowiednich materiałów. Materiały te są bardzo trwałe i odporne na zużycie. Trend bazuje na różnych tkaninach klasycznych, z natury miękkich, łącząc kolorystykę jednorodną z elementami wzorzystymi. Dominują kolory występujące w przyrodzie, jak ochra, sepia, beż i pomarańcz. Delikatne, eleganckie odcienie brązu oddziałują relaksująco na ducha i duszę. "Powrót do domu" to nostalgiczna koncepcja zacisza domowego z elementami romantycznymi.

Ogród tkanin
Ten trend charakteryzuje się bogactwem wzorów i kolorów. Podobnie jak w prawdziwym ogrodzie można tu znaleźć różnorodność kwiatów: róże, tulipany, lilie i wiele innych. "Ogród tkanin" wykorzystuje materiały drukowane i kolorowe tkaniny, łącząc zieleń ogrodów z czerwienią kwiatów. Podobnie jak kwiaty w ogrodzie, tak i materiały mają swoje zróżnicowane "wonie" – odmienne powierzchnie i warstwy ochronne, zabezpieczające przed agresywnym światłem oraz innymi wpływami otoczenia. "Ogród tkanin" to powiew romantyki i kombinacja zintegrowanych kolorów. Trend uwzględnia tematykę obcych kultur i ogrodów. Wykorzystuje modną dawniej jedwabną tkaninę na portiery (szenile) i różne tkaniny lniane, niekiedy o grubszej strukturze. Jego kolejne cechy to kolorowe kłaczki i wzory żakardowe.

Wiatr przyszłości
Trend symbolizuje siły przyrody i żywiołów, szukając ich odpowiedników w świecie tkanin. Ten spontaniczny, pełen witalności trend nawiązuje do tradycji lat 70-tych i 80-tych. Stanowi kombinację tematyki współczesnej i modernistycznej, wykorzystywanej na potrzeby projektowania mebli tapicerowanych i aranżacji wnętrz. Dominuje tu zasada silnego kontrastu, opartego na łączeniu czerni i bieli, albo innych skrajności. Nierzadko pojawia się kombinacja kolorystyczna zieleń-oranż. Swoistej elegancji nadają wykorzystanym materiałom stosunkowo drobne, pełne wzory geometryczne. W niektórych z materiałów obiciowych występują kolorowe pasma, o wzorze powstałym przy zastosowaniu różnych technik tkackich. Trend wykorzystuje postępowe technologie produkcji materiałów i tkanin. "Wiatr przyszłości" jest zapowiedzią nie odkrytego jeszcze wzornictwa następnych lat.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz