DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

UPM rozpoczyna produkcję kompozytu na bazie drewna

UPM

Autor: dja
Źródło: UPM
Data: 2006-02-06


UPM - fiński potentat branży drzewno-papierniczej - zamierza inwestować w sektorze drewna modyfikowanego chemicznie (Wood-Plastic-Composites).

Na etapie rozruchu znajduje się mała linie produkcyjna której produktem będzie materiał kompozytowy powstały z drewna i polimerów.

Do produkcji kompozytu wykorzystywane będą odpady drewna powstałe przy produkcji tarcicy i sklejki, laminatów i papieru laminowanego oraz granulat tworzyw sztucznych uzyskiwany z recyclingu.

Uzyskany materiał posiada najlepsze cechy włókien drzewnych i polimerów. Wytrzymałość, sztywność i łatwość obróbki, przy jednczesnej odporności na wpływ wilgoci. Co ważne materiał można z łatwością poddać recyclingowi.

Nowy produkt, zdaniem firmy, powinien znaleźć zastosowanie przede wszystkim w budownictwie, na elemnety szkieletowe oraz materiał do produkcji stolarki otworowej.

UPM jest jedną z największych firm sektora drzewno-papierniczego na świecie. W 2005r. osiągnął zysk operacyjny w wysokości 278 mln euro (w 2004: 627 mln euro).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz