DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Rosną niepokoje przedsiębiorców

Autor:
Źródło:
Data: 2006-02-06


PKPP Lewiatan:
projekty z paktu stabilizacyjnego budzą niepokój przedsiębiorców

Wynika z komunikatu Państwowej Konfederacji Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan.

„Większość propozycji przedstawionych w pakcie jest nowa i zarysowana zbyt ogólnie. Wśród nich jest jednak wiele pomysłów, których motywem przewodnim jest albo większa kontrola państwa nad gospodarką, albo wyższe wydatki socjalne bez wskazywania nowych źródeł ich finansowania. Budzą one poważny niepokój przedsiębiorców” – napisano w komunikacie.
Wśród projektów, które mogą budzić niepokój przedsiębiorców, jest, zdaniem Lewiatana, ustawa o nadzorze finansowym, o NBP, a także kolejne pomysły na „rozdawnictwo publicznych pieniędzy”.
Zdaniem Lewiatana, pomysł autorstwa Samoobrony nowelizacji ustawy o NBP oznacza zamach na niezależność banku centralnego i grozi załamaniem polskiej waluty.

www.wirtualnemedia.pl

„Pomysł naszym zdaniem grozi problemami, od których odzwyczailiśmy się w ostatnich 10 latach – inflacją, brakiem stabilności makroekonomicznej oraz odpływem inwestorów zagranicznych” – czytamy w komunikacie.

Lewiatan ocenia, że również zapowiadany urzad nadzoru finansowego może stać się niebezpiecznym narzędziem politycznej kontroli nad rynkiem finansowym.
Jednocześnie komunikat głosi, że są w pakcie idee godne poparcia, ale napisane są zbyt ogólnikowo.
„Są w pakcie idee godne poparcia, ale odniesienie do nich jest niemożliwe ze względu na ich ogólnikowy charakter” – napisano w komunikacie.

isb
www.wirtualnemedia.pl

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz