DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Mieszkańcy Zachodniopomorskiego głosują na Barlinek SA

Barlinek SA

Autor:
Źródło: Barlinek SA
Data: 2004-11-17


Zakończył się konkurs Filary Polskiej Gospodarki, zorganizowany przez redakcję Puls Biznesu – codziennej gazety biznesowej. Barlinek S.A. - producent naturalnych podłóg drewnianych, dzięki oddanym przez mieszkańców regionu głosom, zajął drugie miejsce w województwie zachodniopomorskim.

Konkurs Filary Polskiej Gospodarki wyróżnia się spośród wielu organizowanych rankingów, tym, że nagradzane są firmy w poszczególnych regionach, a głosy oddają sami mieszkańcy. Lista firm, na które można było głosować za pomocą SMS, pisemnie lub on-line poprzez portal internetowy, powstała na podstawie twardych danych finansowych: dynamika wzrostu obrotu oraz rating Grupy Coface, który powstał z przeliczenia danych ekonomicznych firmy oraz wiarygodności biznesowej, dyscypliny płatniczej, solidności w regulowaniu zobowiązań handlowych i publicznoprawnych. Po analizie tych danych Barlinek S.A. znalazł się na liście 17 kandydatów w województwie zachodniopomorskim, w całej Polsce rywalizowały 312 firmy.

Barlinek S.A. jest znaną w regionie fimą – zatrudnia około 1300 osób, produkuje popularną w całym kraju deskę barlinecką. Firma angażuje się znacząco w działania społeczne i charytatywne, a także prowadzi własne programy proekologiczne (m.in. program "1 za 1", w ramach którego sadzone są drzewa). Te argumenty wraz z bardzo dobrymi wynikami finansowymi, konsekwentnie realizowaną strategią rozwoju zakładającą ekspansję na rynki europejskie przekonują nie tylko partnerów handlowych ale również mieszkańców regionu.

Paweł Wrona Prezes Zarządu Barlinek S.A. Mówi: "Najtrudniej być prorokiem we własnej ojczyźnie, dlatego zaufanie jakim obdarzają nas mieszkańcy województwa niezmiernie nas cieszy. Staramy się o dobre relacje z lokalną społecznością. Dbamy przede wszystkim o to by nasz zakład produkcyjny był przyjazny dla otoczenia - inwestycje z tym związane wyniosły ponad 18 mln zł. Zatrudniamy nowych pracowników, a rosnąca sprzedaż produkowanej przez nas deski barlineckiej wróży, że proces ten będzie utrzymany.

W 2004 r. Barlinek S.A został nagrodzony również przez czasopismo Businessman Magazine uzyskując tytuł "Marki Przyszłości", a Wojewoda Zachodniopomorski uznał firmę za "Inwestora roku"


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz