DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Tras Tychy obniżyły prognozę przychodów w 04 do 115 mln zł

PAP

Autor: pr
Źródło: PAP
Data: 2004-11-16


Zarząd spółki Tras Tychy obniżył prognozę przychodów grupy w 2004 roku do 115 mln zł z 155 mln zł planowanych wcześniej oraz prognozę zysku netto. Nie podał jednak skorygowanej wielkości zysku.

Strata netto grupy po trzech kwartałach tego roku wyniosła 2,2 mln zł wobec 3,5 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Spółka w lipcowym raporcie szacowała jedynie, że przychody skonsolidowane wyniosą 155,8 mln zł, zaś zysk brutto 2,3 mln zł.

"Przyczyną, z powodu której następuje korekta jest niższy od zakładanego poziom sprzedaży produktów grupy oraz przedłużający się proces połączenia ze spółką Intur KFS" - podała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

Jej zdaniem wyniki grupy po III kwartałach 2004 odzwierciedlają podniesienie stawki VAT na materiały budowlane wprowadzone od 1 maja 2004 roku w związku z przystąpieniem Polski do UE.

"Spowodowało to obniżenie popytu na wyroby spółki i spółek zależnych po tej dacie oraz odsunięcie w czasie sezonu zamówień. Wpływ negatywnego czynnika dotyczył głównie segmentu inwestorów indywidualnych. Obserwowany wzrost zamówień instytucji i rosnący udział eksportu okien drewnianych nie zdołał zrekompensować oddziaływania tego nietypowego czynnika" - uważa spółka.

Drugim powodem obniżenia wcześniejszych prognoz było założenie w przedstawionej prognozie dokonania w roku 2004 pełnej fuzji z Inturem.

"(...)Ze względów proceduralnych, wynikających głównie z przeciągających się formalności sądowych pełne połączenie nie nastąpi w tym roku, lecz na początku 2005. W związku z tym Tras Tychy ponosi już koszty przeprowadzenia procesu i przygotowania firm do połączenia, podczas gdy efekty ograniczenia kosztów i efekt przychodowy z tego tytułu pokaże się dopiero w roku przyszłym" - napisała spółka w komunikacie.

Tras Tychy SA jest jednym z większych w Polsce producentów stolarki otworowej. Oferuje produkty z PCV, drewna i aluminium.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz