DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Walne zebrenie SPL

Autor:
Źródło:
Data: 2006-01-30


26 stycznia br. w Puszczykowie pod Poznaniem odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych im. Mieczysława Wierzbickiego w Gołuchowie.

Jak się okazało, zebranie było jedynie sprawozdawcze. Do wyborów zarządu, z powodu braku kworum (co najmniej połowy członków), nie doszło. Na sali było 84 spośród 206 wszystkich członków SPL-u.

Sprawozdania przedstawili przedstawiciele organów SPL-u, w tym delegat ds. kontaktów z Europejską Siecią Przedsiębiorców Leśnych Czesław Dyduch.


Dyskusja dotyczyła zmian w Prawie zamówień publicznych, targów leśnych, przetargów w LP, kupowania przez LP maszyn leśnych.

Padały mocne słowa o tym, że przedsiębiorcy czują się pionkami przestawianymi przez LP oraz o tym, że LP robią z rynku uług leśnych trzeci świat.

Mówiono też o funkcjonowaniu Stowarzyszenia. Chodzi m.in o zatrudnienie etatowego pracownika, skreślanie z listy członków tych, którzy nie płacą składek (480 zł rocznie), zbyt słabo działające koła i oddziały terenowe.

Leon Tychowski i Bronisław Raczkowski odebrali licencje przyznane ich firmom na prowadzenie usług na rzecz gospodarki leśnej.

Na pytania przedsiębiorców odpowiadał naczelnik Jerzy Kapral z DGLP w Warszawie.

Specjalnymi podziękowaniami Zarząd Główny SPL-u uhonorował osoby działające na rzecz rozwoju przedsiębiorczości leśnej. Dziękujemy bardzo za docenienie Drwala, który także został wyróżniony.

Uczestnicy obrad oceniali Drwala wypełniając ankietę.
Dwaj przesiębiorcy, którzy wypełnili ankietę dostali od Drwala specjalne nagrody.Więcej w marcowym Drwalu.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz