DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Tras Tychy koryguje prognozy in minus

Autor:
Źródło:
Data: 2004-11-16


Zarząd Tras Tychy SA skorygował prognozy podstawowych wielkości charakteryzujących działalność przedsiębiorstwa w 2004 roku.

Przyczyną, z powodu której następuje korekta jest niższy od zakładanego poziom sprzedaży produktów Grupy oraz przedłużający się proces połączenia ze spółką Intur KFS.

Wyniki Grupy po III kwartałach 2004 odzwierciedlają wpływ negatywnego czynnika jakim było podniesienie stawki VAT na materiały budowlane wprowadzone od 1 maja 2004, w związku z wejściem Polski do UE. Spowodowało to obniżenie popytu na wyroby Spółki i spółek zależnych po tej dacie oraz odsunięcie w czasie sezonu zamówień. Wpływ negatywnego czynnika dotyczył głównie segmentu inwestorów indywidualnych. Obserwowany wzrost zamówień instytucji i rosnący udział eksportu okien drewnianych nie zdołał zrekompensować oddziaływania tego nietypowego czynnika.

Drugi powód stanowi założenie w przedstawionej prognozie dokonania w roku 2004 pełnej fuzji z Inturem. Poprzednia prognoza uwzględniała korzystne efekty związane z tym połączeniem. Ze względów proceduralnych, wynikających głównie z przeciągających się formalności sądowych pełne połączenie nie nastąpi w tym roku, lecz na początku 2005. W związku z tym Tras Tychy ponosi już koszty przeprowadzenia procesu i przygotowania firm do połączenia, podczas gdy efekty ograniczenia kosztów i efekt przychodowy z tego tytułu pokaże się dopiero w roku przyszłym.

Wobec powyższego Zarząd dokonuje obniżenia podanej w raporcie nr 19/2004 projekcji przychodów z 155 mln zł do 115 mln zł (korekta o 25%) oraz nie podaje skorygowanej wielkości zysku.

Według raportu skonsolidowanego za trzy kwartały Tras Tychy SA uzyskał przychody ze sprzedaży w wysokości 28,860 mln zł (2003: 89,318 mln zł) i zanotował stratę z działalności operacyjnej w wysokości 1,424 mln zł (2003: strata 0,920 mln zł). Strata netto wyniosła 2,213 mln zł (2003: strata 3,524 mln zł).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz