DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Rada LKP Lasy Warszawskie

Lasy Państwowe

Autor: Grzegorz Bistuła-Prószyński
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2006-01-26


Inauguracyjne posiedzenie Rady Naukowo–Społecznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Warszawskie” odbyło się 24 stycznia 2006 roku w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie.Nominacje członkom rady wręczył zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych Janusz Zaleski.

Przewodniczącym Rady został prof. dr hab. Jan Zajączkowski z Instytutu Badawczego Leśnictwa, wiceprzewodniczącym mgr inż. Tomasz Atłowski – wójt Gminy Celestynów, sekretarzem dr inż. Maria Gozdalik – IBL. Rada przyjęła regulamin oraz zaakceptowała plan finansowy na rok 2006.
Lasy WarszawskieLKP „Lasy Warszawskie” to najmłodszy z 19 LKP-ów utworzonych na terenie Lasów Państwowych. Został powołany Zarządzeniem nr 22/2005 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 1 kwietnia 2005 r. W jego skład wchodzą lasy 4 nadleśnictw okalających Warszawę – Drewnicy, Chojnowa, Celestynowa i Jabłonnej. Głównym zadaniem LKP „Lasy Warszawskie” jest edukacja przyrodniczo–leśna społeczeństwa, a także z racji swojego położenia w sąsiedztwie Warszawy, odpowiednie zagospodarowanie turystyczne i rekreacyjne terenów leśnych.

Nadleśnictwo Drewnica nastawione jest na przyjmowanie grup i prowadzenie zajęć z osobami niepełnosprawnymi – sale dydaktyczne, ścieżka edukacyjna, szkoła leśna – z tych wszystkich udogodnień mogą korzystać niepełnosprawni. W planach jest również budowa pokazowego punktu ochrony przeciwpożarowej.
Na terenie Nadleśnictwa Chojnów rozbudowywana jest sieć szlaków pieszych, rowerowych, konnych, powstaje sala dydaktyczna, a ścieżka edukacyjna jest modernizowana.
Nadleśnictwo Celestynów już niedługo będzie mogło się poszczycić nowoczesnym ośrodkiem edukacyjnym (z salą konferencyjną na 70 osób) umożliwiającym prowadzenie zajęć przez cały rok.
W Nadleśnictwie Jabłonna działa jedna z najnowocześniejszych w kraju szkółek kontenerowych. W planach jest rozbudowa ścieżki edukacyjnej, stworzenie mini muzeum pokazującego zagadnienia związane z gospodarką leśną oraz stworzenie leśnego ogrodu botanicznego.
Planowane jest również wspólne (z M. St. Warszawa) wydanie mapy turystycznej oraz udział w obchodach Dnia Ziemi i Pikniku Naukowym.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz