/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

KPPD: Nowy system informatyczny

NET Soft

Autor:
Źródło: NET Soft
Data: 2004-12-26


Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego SA w Szczecinku wybrało system MOS gdańskiej firmy NET Soft SA.

W drodze kilkumiesięcznego procesu wyboru odpowiedniego systemu wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem, KPPD-Szczecinek S.A. zdecydowała się na wdrożenie w 2005 roku zintegrowanego systemu MOS gdańskiej firmy NET Soft S.A. Proces analizy dostępnych rozwiązań obejmował ocenę możliwości funkcjonalnych systemów, ich zaawansowanie technologiczne oraz gotowość producentów na dopasowanie oprogramowania do specyfiki działania KPPD-Szczecinek S.A. W ramach wzajemnego rozpoznania potrzeb i możliwości obie strony zaangażowały zespoły specjalistów do przeglądu poszczególnych dziedzin działalności firmy.

"Wybraliśmy firmę NET Soft S.A. z wielu propozycji z uwagi na ich dopasowanie się do naszych wyobrażeń o systemie informatycznym w przedsiębiorstwie wielozakładowym z dużą samodzielnością poszczególnych oddziałów ." - powiedział Longin Graczkowski, prezes KPPD-Szczecinek S.A.

Wdrożenie systemu ma objąć pełen zakres działalności przedsiębiorstwa - procesy zakupu, gospodarkę magazynową, sprzedaż, rozrachunki, księgowość, kadry/płace - w biurze spółki jak również w kilkunastu oddziałach - składach fabrycznych i zakładach produkcyjnych. Obsługa rozproszonej organizacji KPPD-Szczecinek S.A zapewniona zostanie poprzez replikację danych (połączenia "off-line") lub poprzez łączność "on-line" z wybranymi punktami. Wykorzystane przy tym zostaną bazy danych firmy Sybase - Enterprise i Anywhere. Eksploatacja systemu MOS ma między innymi udostępnić użytkownikom szeroki wachlarz funkcji analitycznych i ułatwić dostęp do danych obejmujących cały przekrój działalności przedsiębiorstwa.

"Naszym celem jest dostarczenie KPPD-Szczecinek S.A. takiego rozwiązania, które obejmie różnorodne procesy, zarówno w aspekcie merytorycznym jak i lokalizacyjnym, a równocześnie pozwoli na ujednolicenie procedur i analiz dla całej firmy. Dlatego podjęliśmy się dokładnego dopasowania zakresu funkcjonalnego systemu do specyficznych potrzeb KPPD-Szczecinek S.A. " - stwierdził Leszek Barański, dyrektor handlowy NET Soft S.A.

Przewidywana jest ilość 175 jednoczesnych użytkowników systemu. Wartość kontraktu przekracza 1 mln zł.

***

Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego S.A. z siedzibą w Szczecinku istnieje od ponad 50 lat i działa na terenie całego kraju. Obecnie jest potentatem na rynku drzewnym w zakresie produkcji tarcicy iglastej i liściastej.
O dbałości o swój rozwój i nowoczesność świadczą wysokie wydatki na inwestycje. Spośród firm tartacznych na terenie całego kraju wyróżnia się największym potencjałem suszarnianym w nowoczesnych, elektronicznie sterowanych suszarniach. W maju 2000 roku KPPD -Szczecinek S.A. otrzymała certyfikat FSC na produkowane przez siebie wyroby. W październiku 2002 r. w Spółce przeprowadzony został, z pozytywnym wynikiem, audit certyfikacyjny Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z międzynarodowymi normami EN ISO 9001;2000.

NET Soft S.A. z siedzibą w Gdańsku działa na rynku informatycznym od 1990 roku. Jest spółką akcyjną powiązaną z przedsiębiorstwem NET Soft Systems Inc., notowanym na kanadyjskim parkiecie TSX Venture Exchange (TSX.V:NSS). Centrala firmy mieści się w Gdańsku, oddział w Warszawie. Od samego początku NET Soft S.A. zajmuje się produkcją oprogramowania dla przedsiębiorstw. Głównym produktem jest Zintegrowany System Wspomagający Zarządzanie Przedsiębiorstwem MOS (klasy ERP), którego pierwsza wersja powstała jeszcze w 1994 roku. Od tego czasu system przeszedł olbrzymią ewolucję zarówno w aspekcie funkcjonalności jak i zastosowanych rozwiązań technologicznych. System MOS zapewnia kompleksową obsługę rozproszonych organizacji - firm wielooddziałowych - w szerokim spektrum ich działania, zarówno na poziomie operacyjnym, księgowym jak i analityczno-planistycznym. NET Soft S.A. przy rozbudowie systemu MOS korzysta z najnowszych narzędzi programistycznych firmy Microsoft i tworzy nową wersje oprogramowania w środowisku ".net". W ofercie znajduje się także zintegrowany portal internetowy (eMOS) oraz rozwiązania do obsługi mobilnych handlowców (MOS-mobile). NET Soft S.A. ma przyjemność od wielu lat współpracować z takimi firmami jak: Microsoft, Sybase, Hewlett-Packard, Sun.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA