DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Fabryka materacy za 40 mln euro

Puls Biznesu

Autor: Małgorzata Grzegorczyk
Źródło: Puls Biznesu
Data: 2006-01-20


Powiązana z producentem mebli spółka Com.40 planuje budowę zakładu i centrum logistycznego. Materace może sprzedawać sieci IKEA.

W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE) zanosi się na kolejną dużą inwestycję. Chodzi o rejestrowaną właśnie spółkę Correct, założoną przez osoby związane z Com.40, producentem mebli i materacy, oraz siecią handlową działającą pod tą marką. Fabryka, hale i bocznica - Spółka będzie produkować materace, a Com.40 wygasi tę działalność. Przewidujemy moce produkcyjne wielkości 1 mln sztuk rocznie. Correct będzie też świadczyć usługi logistyczne dla Com.40, powiązanych z tą spółką podmiotów oraz innych firm - zapowiada Jakub Rudowicz, radca prawny Com.40, który monitoruje projekt inwestycyjny.

Przychody z obu rodzajów działalności mają wynieść około 350 mln zł rocznie. Correct zatrudni 300 osób, a cała inwestycja wyniesie ponad 40 mln euro. 90 proc. produkcji Correct ma trafiać na eksport. - Odbiorcą będzie światowy gigant w branży wyposażania mieszkań - ujawnia Jakub Rudowicz. Niewykluczone, że może chodzić o sieć IKEA, z którą Com.40 już współpracuje.

Teren, na którym ma powstać kompleks hal produkcyjnych i magazynowych, należy do spółki Com.40, która w pobliskich Nowych Skalmierzycach ma fabrykę i siedzibę. Jest to 30 ha w Ociążu, między Kaliszem a Ostrowem Wielkopolskim, w pobliżu połączenia kolejowego Poznań-Katowice. Dlatego planowana jest budowa bocznicy kolejowej.

Mogą spać spokojnie
- Jesteśmy gotowi wystartować z tą inwestycją. Najpierw jednak Com.40 musi uzyskać zgodę Ministerstwa Gospodarki na objęcie specjalną strefą ekonomiczną. Potem spółka Correct musi uzyskać zezwolenie na działalność w strefie - mówi Jakub Rudowicz.

Z formalnościami nie powinno być problemu. - Mam pełną dokumentację i na początku lutego wystąpię o poszerzenie strefy właśnie pod tę inwestycję. Ten projekt bardzo mnie cieszy, bo dzięki niemu wyjdzie ona poza obręb województwa łódzkiego - mówi Andrzej Ośniecki, prezes ŁSSE.

Spółka Com.40 powstała w 2002 r. i zatrudnia 1300 osób. Zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych. Moce produkcyjne nowoskalmierzyckiej fabryki sięgają 700 sztuk mebli dziennie. 95 proc. produkcji trafia na eksport, głównie do Holandii, Belgii, Niemiec i Wielkiej Brytanii oraz do sieci IKEA. Firma posiada też cztery salony firmowe w Warszawie oraz 13 punktów partnerskich.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz