DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

NEPCon rozszerzył swoją działalność

Autor:
Źródło:
Data: 2006-01-20


NEPCon rozszerzył swoją działalność o usługi w zakresie certyfikacji PEFC i MTCC

NEPCon oferuje obecnie, oprócz usług w zakresie certyfikacji FSC, również usługi w zakresie certyfikacji PEFC i MTCC (Malaysian Timber Certification Council). Jest to możliwe dzięki zarejestrowaniu firmy NEPCon jako firmy auditorskiej w zakresie kontroli pochodzenia produktu w MTCC oraz podpisaniu porozumienia z BMG TRADA Certifiering AB w zakresie certyfikacji gospodarki leśnej i kontroli pochodzenia produktu. BMG TRADA jest jednostką akredytowaną przez PEFC.

W ciągu ostatnich 6 lat, NEPCon świadczył usługi w zakresie certyfikacji FSC. „W ciągu minionego roku zauważyliśmy wzrost zapotrzebowania wśród naszych klientów na certyfikacje w kilku różnych systemach” mówi Peter Feilberg, dyrektor NEPCon. „Dzięki porozumieniu z BMG TRADA i MTCC możemy teraz zaoferować klientom zintegrowaną certyfikację FSC, PEFC i MTCC”- kontynuuje.

Według oczekiwań NEPCon, procedury zintegrowanej certyfikacji zostaną uproszczone, zmniejszone zostaną także koszty certyfikacji w ofercie „pełnego pakietu” u jednego usługodawcy w porównaniu z kosztami odrębnych auditorów dla każdego z systemów. W dalszym ciągu jednak, klienci będą otrzymywać oddzielne certyfikaty w każdym z systemów.

Podstawową działalnością firmy NEPCon będzie nadal działalność w zakresie certyfikacji FSC. NEPCon posiada blisko 400 klientów i przeprowadził ocenę gospodarki leśnej FSC na obszarze blisko 10 milionów hektarów. Certyfikacja FSC prowadzona jest w programie SmartWood organizacji Rainforest Alliance. System FSC jest systemem najbardziej powszechnym na rynku i najwyżej cenionym przez partnerów.

Kontakt:
Dyrektor Peter Feilberg, tel. kom.: + 45 403 60 866 (Dania), + 372 56 640 246 (Estonia)
Prezes Zarządu NEPCon Sp. z o.o., Dr Andrzej Czech, tel. kom.: +48 601 912 965 (Polska)

FSC
FSC (Forest Stewardship Council – Rada Dobrej Gospodarki Leśnej) jest międzynarodową, pozarządową organizacją ustanowioną w celu promowania odpowiedzialnego zarządzania światowymi zasobami leśnymi. Certyfikacja FSC jest prowadzona na podstawie międzynarodowych standardów i może mieć miejsce na całym świecie. Działalność FSC opiera się na zaangażowaniu wszystkich zainteresowanych stron na poziomie globalnym i krajowym. W celu osiągnięcia zrównoważonej reprezentacji interesów, FSC jest tworzona przez trzy izby: ekonomiczną, społeczną i środowiskową. Więcej informacji:
www.fsc.org

PEFC
PEFC (Programme for Endorsement of Forest Certification schemes) jest organizacją pozarządową, która działa jako organizacja wspierająca oceny oraz wzajemne uznawanie krajowych programów certyfikacji lasów. Aby uznawać te programy PEFC wymaga, aby w międzyrządowych programach promujących zarządzanie zasobami leśnymi kierowano się zasadą zrównoważonego rozwoju. Więcej informacji:
www.pefc.org

MTCC
MTCC (Malaysian Timber Certification Council) jest niezależną organizacją typu non-profit ustanowioną w celu planowania i realizowania narodowego programu dobrowolnej certyfikacji drewna, który zapewnieni kupujących, że produkty z malezyjskiego drewna zostały wykonane z drewna pozyskanego z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.Więcej informacji:
www.mtcc.com.my

NEPCon
NEPCon jest organizacją typu non-profit zajmującą się zrównoważonym gospodarowaniem zasobami naturalnymi. Prowadzimy działalność w zakresie certyfikacji gospodarki leśnej i przemysłu drzewnego, realizujemy także projekty dotyczące wykorzystania i ochrony zasobów naturalnych.Więcej informacji:
www.nepcon.net


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz