DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Spotkanie z przedstawicielami przemysłu

Autor:
Źródło:
Data: 2006-01-20


W Ministerstwie Gospodarki odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące dokumentu rządowego "Strategia rynku drzewnego".

Uczestniczyli w nim przedstawiciele przemysłu drzewnego oraz reprezentujący stronę Lasów Państwowych Dyrektor Generalny Andrzej Matysiak i Główny Analityk Konrad Tomaszewski. Do omawianej strategii zostały dołączone propozycje nowych zasad sprzedaży drewna, zgłoszone przez Prezydenta Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego.
Strona Lasów Państwowych zwróciła uwagę na to, że prezentowany projekt strategii i propozycja nowych zasad sprzedaży drewna, wymagają jeszcze korekt związanych z dostosowaniem tych dokumentów do obowiązujących przepisów prawnych. Chodzi o zgodność z ustawami o ochronie konkurencji i konsumentów, o poręczeniach i gwarancjach udzielanych przez Skarb Państwa oraz z ustawą o warunkach dopuszczalności i nadzorowaniu pomocy publicznej dla przedsiębiorców. Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele LP poinformowali, że został opracowany wstępny dokument nowelizujący dotychczasowe zasady sprzedaży drewna. Dyrektor Andrzej Matysiak zaproponował, aby jeszcze przed 15 lutego zostało zorganizowane przez Lasy Państwowe seminarium, podczas którego zostanie zaprezentowana koncepcja zasad sprzedaży drewna opracowana przez LP. Propozycja ta spotkała się z dużym zainteresowaniem i przychylnością uczestniczących w potkaniu przedstawicieli przemysłu drzewnego.

źródło: Lasy Państwowe
autor: Wojciech Skurkiewicz


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz