DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Avnet dla branży meblarskiej

Avnet

Autor: Joanna Kubik
Źródło: Avnet
Data: 2006-01-19


"Innowacje IT w grupie zakładów meblarskich" to tytuł konferencji dla firm z branży meblarskiej. Uczestnicy dyskutować będą o dostępnych rozwiązaniach informatycznych, które są konieczne do utrzymania ich pozycji rynkowej i wzrostu efektywności działania. Prezentacje techniczne poprowadzą specjaliści firmy Avnet, dystrybutora produktów IBM w Polsce, którzy zaprezentują pełną gamę sprzętu i oprogramowania dedykowanego dla branży meblarskiej.

Konferencję dla przedstawicieli ok. 20 firm meblarskich i partnerów biznesowych organizuje HF Helvetia Furniture. Spotkanie zaplanowano 20 i 21 stycznia br. w hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.

Avnet wraz z Partnerem Handlowym IBM, firmą Infonet-Projekt z Żywca, zaprezentuje IBM Websphere Portal, który małym i średnim przedsiębiorstwom ułatwia wdrażanie – w ramach rozsądnych budżetów – zaawansowanych rozwiązań portalowych.

"Obecnie głównym problemem przedsiębiorstw jest często nadmiar informacji – mówi Rafał Grzegorczyk Software Konsultant w firmie Avnet – "Dzięki WebSphere Portal przedsiębiorstwa mogą utworzyć scentralizowany serwis internetowy, w którym pracownicy, partnerzy handlowi i klienci będą mieli szybki dostęp do potrzebnych informacji". IBM WebSphere Portal daje także możliwość swobodnej komunikacji w czasie rzeczywistym, używania w codziennej pracy kalendarzy grupowych oraz zarządzanie zadaniami. Dzięki zastosowaniu WebSphere Portal przedsiębiorcy mogą liczyć na zwiększenie wydajności pracy poszczególnych użytkowników, a co za tym efektywności działania całej organizacji. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną także inne zaawansowane rozwiązania programowe oferowane przez IBM: system obiegu informacji Lotus Workflow i DB2 Content Manager – narzędzie pozwalające sprawnie zarządzać informacjami poprzez utworzenie repozytorium dokumentów w różnych formatach, od prostych plików tekstowych po obiekty multimedialne, gwarantujące zgodność z przepisami dotyczącymi zarządzania informacją. Dzięki zastosowaniu tym rozwiązaniom procesy wymiany informacji w przedsiębiorstwie stają się bardziej efektywne, co wpływa na oszczędność czasu, obniżenie kosztów i rozwój firmy.

Nie zabraknie też prezentacji sprzętu – uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z nową linią serwerów IBM xSeries. Wykorzystane w nich technologie zapewniają zmniejszenie kosztów utrzymania infrastruktury teleinformatycznej, konsolidację posiadanych zasobów oraz redukcję łącznego kosztu posiadania (TCO) systemów informatycznych. Są to czynniki, bez których firmom z branży meblarskiej trudno będzie w przyszłości konkurować na rynkach Unii Europejskiej.

Avnet sp. z o.o. jest polskim przedstawicielem Avnet Partner Solutions, dystrybutora technicznego IT, należącego do notowanego na giełdzie NYSE amerykańskiego holdingu z 50 letnią tradycją - Avnet Inc. Na rynku polskim Avnet działa od 1998 roku i współpracuje z ponad 100 firmami. Jako jeden z nielicznych dystrybutorów, ma w swojej ofercie kompletną gamę produktów firmy IBM. Swoim partnerom handlowym oferuje serwery i platformy serwerowe, urządzenia do backupu i archiwizacji, pamięci, drukarki, akcesoria oraz bazy danych, systemy operacyjne, systemy do archiwizacji i pracy grupowej.

Avnet sp. z o.o., kierowany przez Adama Dyszkowskiego, to zespół 21 młodych, wysoko wykwalifikowanych konsultantów IT. Zapewniają oni partnerom handlowym wsparcie w procesach sprzedaży i serwisowania sprzętu, oprogramowania i urządzeń pamięci masowej. W swojej ofercie Avnet ma także szkolenia z zakresu sprzedaży, zgodne ze standardami IBM, co stanowi dodatkową korzyść dla partnerów handlowych firmy.
Macierzysta spółka Avnet Inc. z siedzibą w Phoenix (USA) jest największym na świecie dystrybutorem półprzewodników, podzespołów komunikacyjnych, biernych i elektromechanicznych oraz komponentów komputerowych. Oferta Avnet Inc dostępna jest w 68 krajach dzięki 270 filiom zlokalizowanym na całym świecie. Holding dzieli się na dwie grupy przedsiębiorstw: Avnet AEM i Avnet CMG.

Avnet Partner Solutions, część Avnet CMG, jest pierwszym i największym dystrybutorem z wartością dodaną (VAD) produktów IBM w Polsce, w Europie i na świecie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz