DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

IKEA: Zakład w Wielbarku

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2006-01-19


Tysiąc osób może znaleźć pracę w nowych zakładach drzewnych i meblarskich, których budowę w Wielbarku (woj. warmińsko-mazurskie) rozpoczyna szwedzki koncern drzewno-meblarski Swedwood AB, należący do grupy IKEA.

Jak poinformowała w środę w komunikacie spółka-córka inwestora Swedwood International AB, inwestycja jest budową typu greenfield - zakłady są budowane od podstaw; we wtorek firma zamówiła już maszyny i linie produkcyjne, które wyprodukują zakłady mechaniczne Soederhamn Eriksson AB, specjalizujące się w wytwarzaniu maszyn dla przemysłu drzewnego i meblarskiego.

Nowe maszyny i linie produkcyjne, które będą kosztować równowartość 17 mln zł, mają być zainstalowane już jesienią. Mają to być najnowocześniejsze urządzenia, które będą mogły przerabiać 300 tys. m sześć. drewna dziennie.

Swedwood ma już w Polsce kilka zakładów produkcyjnych m.in. w Babimoście (Lubuskie), Zbąszyniu (Wielkopolska) i Zbąszynku (Lubuskie), a siedziba zarządu Swedwood Poland Sp. z o.o. mieści się w Goleniowie (Zachodniopomorskie). Teraz również i Soederhamn Eriksson AB uruchomił swoje przedstawicielstwo w Warszawie zatrudniając kilka osób, które mają zapewnić serwis dostarczanych przez niego urządzeń.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz