DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Upada firma Meble Oborniki

Autor: pp
Źródło: Gazeta.pl
Data: 2006-01-11


Kolejne osoby stracą pracę, bo przestanie istnieć firma Meble Oborniki. To skutek upadłości giełdowych Wielkopolskich Fabryk Mebli.

Upadłość WFM sąd w Poznaniu ogłosił w listopadzie ub.r. Pracę straciło wtedy ponad 300 osób. Przyczyną złożenia wniosku była niemożność spłaty długów. Z trudną sytuacją finansową spółka borykała się od kilku lat.

W 2004 r. rozpoczęto proces gruntownej restrukturyzacji: władze WFM wystąpiły o postępowanie układowe, na które przystali wierzyciele. Zgodzili się oni na redukcję swoich należności i rozłożenie pozostałej części na raty, a spółka miała pozyskać środki ze sprzedaży zbędnego majątku. Jak można było jednak przeczytać w komunikacie giełdowym, proces ten został zablokowany przez władze Obornik, które najpierw doprowadziły do stwierdzenia nieważności własnej decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, a następnie odmówiły wydania nowej. Brak decyzji uniemożliwił sprzedaż najistotniejszych gruntów potencjalnym inwestorom, z którymi spółka już zawarła przedwstępne umowy.

Jak się okazuje, upadłość WFM spowodowała, że likwidacji ulegają też inne spółki. Dotyczy to m.in. zależnej od WFM firmy Meble Oborniki. - Spółka ta złożyła wniosek o upadłość likwidacyjną, tłumacząc, że nie może prowadzić dalszej działalności, która polegała na handlowaniu produktami WFM - przyznaje sędzia Renata Kawula, przewodnicząca Wydziału Upadłościowego Sądu Rejonowego w Poznaniu. Jak zaznacza Paweł Kortus z Meble Oborniki, kilkunastoosobowa załoga zdaje sobie sprawę, że straci pracę. - Już szukamy nowego zajęcia - podkreśla.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz