/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Papier toaletowy prosto z lasu

Autor: mj
Źródło: IAR
Data: 2006-01-06


Europejczycy wycinają rocznie miliony drzew, aby wyprodukować z nich papier toaletowy. Tylko 30% wszystkich rolek jest zrobionych z makulatury. Tak wynika z najnowszego raportu Międzynarodowej Organizacji Ekologicznej WWF.

Dokument pokazuje, że mieszkańcy starego kontynentu marnotrawią lasy - mówi Agnieszka Sznyk z WWF. Rocznie zużywamy 22 miliardy rolek papieru toaletowego, czyli każdego dnia w toalecie spuszczamy 27 tysięcy drzew - wyliczyła ekspert.
Według niej Polacy, powinni używać papieru ekologicznego, czyli zrobionego z makulatury. Zdaniem ekspertki nie jest on gorszy od tego zrobionego z celulozy. Różni się tylko kolorem i zapachem.

(fot.AFP)
Trudno zrezygnować z tej odrobinu luksusu
(fot. AFP)

Do konsumentów, argumenty obrońców przyrody jednak nie trafiają. Po latach używania trudnodostępnego, szarego papieru toaletowego, Polacy nie chcieliby rezygnować z tej odrobiny luksusu. Los lasów ma tutaj drugorzędne znaczenie.
Marcin Pielesiak szef jednej z pomorskich firm produkujących papier toaletowy tłumaczy, że ludzie chętniej kupują papier celulozowy, bo jest kolorowy i pachnący. Producent przyznaje, że są na świecie technologie, dzięki którym papier z makulatury wygląda tak jak ten z celulozy, ale do Polski jeszcze nie dotarły, bo są bardzo drogie.
Europejczyk rocznie zużywa 57 rolek papieru. Dla porównania Polak wykorzystuje tylko 18.

 

(mj)
IAR /WP.PL

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz