DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Nowy hipermarket Leroy Merlin w Krakowie

Leroy Merlin

Autor:
Źródło: Leroy Merlin
Data: 2004-11-10


10 listopada b.r. w Modlniczce k/Krakowa, Leroy Merlin otworzył swój pierwszy w okolicach Krakowa, a czternasty w Polsce hipermarket. Chcąc wyremontować i upiększyć wnętrze domu lub mieszkania, nie trzeba już odwiedzać kilku sklepów. W krakowskim Leroy Merlin, na 12400 m2 powierzchni handlowej znajdziemy bowiem blisko 45.000 artykułów: budowlanych i dekoracyjnych.

Nowy hipermarket w KrakowieNowy hipermarket w Krakowie

Leroy Merlin to francuska sieć hipermarketów budowlano-dekoracyjnych. Od innych sklepów tej branży różni się tym, że prócz szerokiego wachlarza akcesoriów budowlanych, proponuje klientom bardzo bogatą ofertę elementów dekoracyjnych. Mężczyźni znajdą w nowym markecie wszelkie niezbędne przy remoncie lub budowie materiały i narzędzia. Kobiety docenią ciekawe i inspirujące przedmioty do wystroju wnętrz.

Klientów obsługiwać będzie 188-osobowa, systematycznie podnosząca swoje kwalifikacje zawodowe ekipa. Każdy sprzedawca, kasjer, kierownik, czy członek dyrekcji odbył co najmniej 25 godzin szkoleń. Zakres tematyczny tych spotkań obejmował: obsługę i zrozumienie potrzeb klienta, obsługę systemu informatycznego, zarządzanie oraz znajomość i zastosowanie produktów oferowanych w sklepie.

"Nowy sklep Leroy Merlin ma wiele udogodnień. Poruszanie się po nim ułatwiają zawieszone nad główną aleją duże, czytelne plansze z nazwami artykułów, które można znaleźć w danej części sklepu. Świetnie wyszkoleni sprzedawcy, opiekujący się poszczególnymi działami, pomogą wybrać z naszej obszernej oferty produkty spełniające indywidualne oczekiwania każdego klienta. Dział z produktami budowlanymi, takimi jak cement, gips, czy cegły stanowi odrębną, zabudowaną część sklepu, do której można wjechać samochodem. Ułatwi to klientom zapakowanie najcięższych zakupów w wygodnych warunkach bez względu na pogodę" – powiedział Tomasz Donhefner, dyrektor nowego Leroy Merlin.

Do dyspozycji klientów oddano łącznie 16 stanowisk kasowych, w tym 12 przy głównym wejściu do sklepu, 3 w dziale budowlanym i 1 przy Dziale Obsługi Klienta. W sezonie letnim będzie również czynna kasa w dziale ogrodniczym przed sklepem. W sklepie można płacić gotówką, kartami bankowymi oraz bonami Sodexho Pass. Ciekawym rozwiązaniem jest też możliwość zamówienia dostawy do domu.

Gwarancja najniższych cen
Leroy Merlin gwarantuje najniższe ceny – w przypadku znalezienia w innym sklepie produktu tańszego od tego zakupionego w hipermarkecie Leroy Merlin, klient otrzymuje zwrot podwójnej różnicy w cenie.

Sklep gwarantuje stabilność cen zawartych w kosztorysach wykonanych na życzenie klienta, a także nieograniczoną dostępność produktów w promocji.

Polityką firmy jest promowanie i wspieranie lokalnych dostawców i przedsiębiorców. To dlatego około 80% towarów oferowanych w sklepach Leroy Merlin pochodzi od sprawdzonych polskich producentów i dystrybutorów.

Historia firmy

Firma Leroy Merlin rozpoczęła działalność w roku 1923 we Francji. Od 1979 jest stowarzyszona z grupą Auchan, należącą do rodzinnej grupy finansowej AFM. W 1923 roku, Adolphe Leroy i Rose Merlin, partnerzy w życiu prywatnym i zawodowym, otworzyli sklep, gdzie pod szyldem "STOCKS AMERICAINS" sprzedawali materiały z amerykańskiego demobilu. Zachęceni powodzeniem przedsięwzięcia, postanowili rozpocząć sprzedaż towarów budowlanych i mebli po przystępnych cenach. Jako pierwsi na rynku oferowali dostawę zakupów, stając się jednocześnie światowym prekursorem tej praktyki. W roku 1960, firma przybrała nazwę Leroy Merlin. W 1966 roku, na północy Francji, został otwarty pierwszy samoobsługowy sklep z materiałami do majsterkowania. Rozpoczął się szybki rozwój. We Francji Leroy Merlin jest obecnie niekwestionowanym liderem. W 1979 roku firma Leroy Merlin połączyła się z Grupą Auchan. W tym decydującym okresie Leroy Merlin zaczęło realizować nowe koncepcje sklepów, stając się uznanym światowym liderem w branży wyposażania wnętrz mieszkalnych oraz branży określanej mianem "zrób to sam".

W roku 1989 firma Leroy Merlin rozpoczęła działalność w Hiszpanii, gdzie odniosła spektakularny sukces. Obecnie Leroy Merlin z siecią 34 sklepów zajmuje wiodące miejsce na tamtejszym rynku. We Włoszech Leroy Merlin połączyło się z grupą Rinascente, razem otworzono 11 sklepów pod marką LM. W ramach spółki jest również 40 sklepów sieci Bricocenter. W roku 1996 Leroy Merlin rozpoczęło działalność w Polsce, a w 1998 w Brazylii, gdzie liczy obecnie 10 marketów. W roku 2003 Leroy Merlin pojawiło się w Portugalii (pierwszy LM otwarty został jesienią 2003) oraz w Chinach (trwają przygotowania do otwarcia pierwszego sklepu pod koniec br. roku). W sierpniu 2004 otwarty został pierwszy sklep Leroy Merlin w Rosji (Moskwa). Kolejny planowany jest na grudzień br. Sukces w tak wielu krajach Leroy Merlin zawdzięcza umiejętności dostosowania globalnej strategii sprzedaży i oferty do różnorodnych potrzeb klientów lokalnych rynków.

Leroy Merlin na świecie
W chwili obecnej grupa Leroy Merlin posiada 230 sklepów na całym świecie oraz 13 pod szyldem Bricoman i 40 pod szyldem Bricocenter, które również należą do grupy Leroy Merlin. Ponadto do grupy należy również od niedawna OBI i Weldom we Francji, AKI w Hiszpanii i Portugalii. We Francji, Hiszpanii, Włoszech, Brazylii, Portugalii i Polsce pracuje łącznie ponad 30 000 osób. Firma rozwija się pomyślnie na trzech płaszczyznach: dużych sklepów dla majsterkowiczów (LEROY MERLIN), średnich sklepów dla majsterkowiczów (BRICOCENTER, AKI, OBI) i sklepów typu Hard Discount (BRICOMAN). Każda z tych sieci ma zapewnioną dużą swobodę i niezależność rozwoju. Dynamika obrotów we wszystkich branżach jest bardzo korzystna, zarówno we Francji, jak i za granicą. Niemal jedna trzecia obrotów realizowana jest poza Francją.

Leroy Merlin w Polsce
W Polsce firma Leroy Merlin rozpoczęła działalność w 1996 roku otwarciem marketu w Piasecznie pod Warszawą. W Polsce jest obecnie 13 sklepów Leroy Merlin o powierzchni od 8 000 do 18 000 m2. Sklep w Krakowie będzie 14. marketem w sieci. Planowane są również otwarcia kolejnych.

Czym Leroy Merlin wyróżnia się jako firma?
Warto podkreślić, że Leroy Merlin to jedyna firma z branży hipermarketów i jedyna firma francuska nagrodzona - i to dwukrotnie, bo w 2002 i 2003 roku - prestiżowym godłem Inwestor w Kapitał Ludzki. Inwestor w Kapitał Ludzki to program, organizowany przez Instytut Zarządzania oraz Instytut Pracy i Polityki Socjalnej, cieszący się rosnącym poparciem organizacji biznesowych i naukowych. Tytuł Inwestora w Kapitał Ludzki przyznawany jest firmie, która była najlepszym pracodawcą, wyróżniającym się dbałością i najlepszymi rozwiązaniami w zakresie profesjonalnego zarządzania pracownikami.

Działalności Leroy Merlin towarzyszy filozofia podziału. Oparta jest ona na przekonaniu, że ludzie stanowią największe bogactwo przedsiębiorstwa. W firmie istnieje podział wiedzy, realizowany poprzez ścieżki kariery i szkolenia. Kolejnym elementem filozofii jest podział władzy, oznaczający dużą samodzielność i odpowiedzialność na każdym stanowisku pracy. Podział wyników, z kolei, realizowany jest poprzez udział wszystkich pracowników w premiach za progresję i wyniki oraz wprowadzaną obecnie możliwość kupienia na dogodnych warunkach akcji firmy i stania się w ten sposób współwłaścicielem swojego miejsca pracy, a tym samym Grupy Leroy Merlin.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz