DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Nowy ''generał''

Autor:
Źródło:
Data: 2005-12-26


Minister środowiska, Jan Szyszko odwołał Janusza Dawidziuka z funkcji dyrektora generalnego Lasów Państwowych i powołał na jego miejsce Andrzeja Matysiaka.

Po wspólnej konferencji prasowej, która odbyła się 12 grudnia 2005 r. w Warszawie, urzędujący szósty dzień dyrektor Matysiak nie chciał jeszcze mówić o planowanych zmianach kadrowych w LP. Na pytanie o swoich zastępców powiedział, że na razie zostają starzy. Podkreślił przy tym zwrot ,na razie". Wymigał się też od odpowiedzi na pytanie Drwala, czy LP będą nadal kupować harwestery i forwardery. Pytany przez nas o to, czy LP będą starały się uwolnić od obowiązku przestrzegania Prawa Zamówień Publicznych odpowiedział, że częściowo tak. W związku z tym opracowywany jest projekt zmiany ustawy.

Ponieważ minister środowiska obiecał, że żaden odwoływany z wysokiej funkcji pracownik LP nie będzie zwolniony na bruk (chyba, że zostaną mu postawione zarzuty łamania prawa), zapytaliśmy Janusza Dawidziuka, jaką funkcję mu zaproponowano. Dowiedzieliśmy się, że była mowa o stanowisku dyrektora Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej (podległym bezpośrednio ministrowi). Ostatecznie jednak ustępujący dyrektor dostał propozycję objęcia funkcji regionalnego dyrektora LP. Jakiej dyrekcji? To było jeszcze do uzgodnienia. Dawidziuk skłaniał się ku swej macierzystej RDLP w Białymstoku.


Andrzej Matysiak, nowy dyrektor generalny LP (na pierwszym planie) i
Janusz Dawidziuk, ustępujący dyrektor fot. D. Graszka-Petrykowski


Andrzej Matysiak ma 43 lata. Ukończył Technikum Leśne w Zagnańsku oraz studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (dyplom w 1986 r.), a także Studium Podyplomowe "Produkcyjność lasu" (Wydział Leśny SGGW) oraz studia podyplomowe "Ocena i Wycena Zasobów Przyrodniczych" (Wydział Nauk o Zwierzętach SGGW) i "Organizacja i Zarządzanie" (Wydział Ekonomiczny Politechniki Radomskiej). Jest w trakcie studiów doktoranckich na Wydziale Leśnym SGGW. Po studiach pracował w Nadleśnictwie Dobieszyn, gdzie był m.in. nadleśniczym terenowym i zastępcą nadleśniczego. W latach 1994-98 był radnym i burmistrzem miasta Białobrzegi. W 1998 r. został zastępcą dyrektora regionalnego LP w Ra-domiu. Po odwołaniu w 2002 r. wrócił do Nadleśnictwa Dobieszyn, gdzie pełnił funkcję inżynie-ra nadzoru. Od siedmiu lat jest również radnym powiatowym w Białobrzegach.
Ma żonę Barbarę i córkę Anetę.


Redakcja
DRWAL 1/06 - Wydarzenia


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz