DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Grajewo: Gwarancje dla spółki w Rosji

Autor:
Źródło:
Data: 2005-12-31


Pfleiderer Grajewo SA podpisał z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju umowę dotyczącą gwarancji spłaty kredytu zaciągniętego przez spółkę zależną Pfleiderer OOO na finansowanie i refinansowanie budowy fabryki płyt wiórowych w Rosji.

Gwarancja zabezpiecza spłatę całości kwoty kredytu w wysokości 35 mln EUR wraz z kosztami i wygaśnie w momencie osiągnięcia przez spółkę Pfleiderer OOO założonych parametrów finansowych oraz ustanowienia przez Pfleiderer OOO na swoim majątku na rzecz Banku rzeczowego zabezpieczenia kredytu.

Równocześnie została podpisana trójstronna umowa pomiędzy Pfleiderer Grajewo, Pfleiderer OOO i EBOR na podstawie której Pfleiderer OOO wyemituje nowe udziały o wartości do 7 mln EUR celem objęcia ich przez bank. W opinii zarządu spółki wejście kapitałowe EBOR znacząco zmniejsza ryzyko polityczne funkcjonowania spółki-córki w Rosji. Umowa przewiduje zaangażowanie kapitałowe banku w okresie 5 lat. Po tym okresie udziały zostaną odsprzedane spółce. Koszty finansowe tej transakcji, wynikające z różnicy pomiędzy ceną nabycia i ceną sprzedaży udziałów, będą analogiczne w skali roku jak koszty odsetek bankowych od udzielonego przez bank kredytu. Spółka posiada opcję Call, która pozwala w każdym czasie na wcześniejszy odkup posiadanych przez Bank udziałów. Bank posiada opcję Put, pozwalającą na wcześniejszą sprzedaż udziałów spółce w przypadku naruszenia umów finansowych zawartych przez Pfleiderer Grajewo SA i Pfleiderer OOO oraz w przypadku wystąpienia ryzyka nie odkupienia udziałów w przewidywanym terminie.

Zawarta umowa nie określa wielkości wynagrodzenia Pfleiderer Grajewo SA spółki za udzielenie gwarancji. Pfleiderer Grajewo S.A. jest obecnie właścicielem 100% udziałów w spółce Pfleiderer OOO.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz