DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Odnawiamy mieszkanie elektronarzędziami Skil

BOSCH

Autor:
Źródło: BOSCH
Data: 2005-12-12


Przeprowadzka do nowego mieszkania wiąże się z różnymi pracami remontowymi. Dzięki urządzeniom marki Skil możemy je wykonać sprawnie i bez dużego nakładu sił. Proste w obsłudze produkty sprawią, że nawet początkujący majsterkowicz doskonale poradzi sobie z ich obsługą.

<center>Wyrzynarka 4580 marki Skil<br> pozwala na cięcie różnych mat.<br>np. paneli.  fot.:Skil</center><center>Wyrzynarka 4580 marki Skil<br> pozwala na cięcie różnych mat.<br>np. paneli. fot.:Skil</center>

Układanie paneli
Bardzo często pierwszym elementem wyposażenia nowego mieszkania jest… materac. Dobrze byłoby, gdyby leżał na idealnie ułożonych panelach podłogowych. Wyrzynarka 4580 marki Skil pozwala na komfortowe cięcie różnych materiałów. 5-stopniowa regulacja ruchu brzeszczotu umożliwia wybór maksymalnej szybkości oraz zapewnia wysoką precyzję cięcia. Wytrzymałą aluminiową podstawę można ustawić bez użycia dodatkowych narzędzi, pod 7 różnymi kątami. Przy pomocy tego elektronarzędzia bez przeszkód przytniemy panele na odpowiednią długość. Miękki uchwyt sprawia, że praca wyrzynarką jest wygodna, a wbudowana lampka zapewnia lepszą widoczność w słabo oświetlonych miejscach.

Renowacja mebli
Stopniowo nasze mieszkanie zaczyna zapełniać się meblami. Często są to odziedziczone po rodzinie sprzęty, które czasami wymagają odnowy. W tym celu pomocna może okazać się wielofunkcyjna szlifierka 7208 Octo marki Skil. To niewielkie urządzenie nadaje się do szlifowania równych powierzchni, krawędzi, narożników, elementów wypukłych lub wklęsłych. Dobrze sprawdza się przy odnowieniu na przykład starego stołu, czy szlifowaniu drzwi i ram okiennych. Pracując Octo możemy korzystać z ośmiu przystawek szlifierskich. Specjalna elastyczna przystawka dopasowuje się nawet do zaokrąglonych kształtów. Gdy wierzchołek papieru ściernego ulegnie zużyciu obracamy przednią cześć płyty o 120 stopni. Zapewni to równomierne wykorzystanie wszystkich trzech wierzchołków papieru. Powstający podczas pracy pył jest natychmiast odsysany, natomiast wkład filtrujący gwarantuje minimalny poziom zapylenia.

Wkręcanie, wiercenie, dłutowanie
Czynnością, której na pewno nie unikniemy w mieszkaniu jest wiercenie otworów oraz wkręcenie śrub. Powieszenie zwykłego karnisza może okazać się problemem, gdy nie mamy przy sobie odpowiedniego urządzenia. Do takich prac przyda się uniwersalny młot pneumatyczny Skila 1755 lub 1760. Urządzenie umożliwia wiercenie w betonie bez większego wysiłku. Miękki uchwyt zapobiega wyśliźnięciu się urządzenia z ręki, natomiast boczna rękojeść, którą możemy dowolnie regulować zapewnia bezpieczną pracę. Dzięki systemowi sterowania prędkością obrotową mamy pełną kontrolę nad urządzeniem w trakcie jego rozruchu. System umożliwia również wiercenie z prędkością dostosowaną do właściwości obrabianego materiału. Młot możemy wykorzystać do wkręcania śrub oraz dłutowania. System SDS plus umożliwi szybką i łatwą wymianę wierteł. Przy użyciu młotów Skila możemy również usunąć stare płytki ceramiczne w łazience.

Układanie płytek w łazience
Gdy już skuliśmy stare płytki z łazienkowych ścian, pora zabrać się za przyklejanie nowych. Największy kłopot sprawia zachowanie ich odpowiedniego poziomu i pionu. Pomocna w tej sytuacji może okazać się poziomica laserowa 0500. Jej wiązkę laserową można rzutować w pionie, poziomie, w narożnikach, pod kątem, a nawet wokół przeszkód. Przyrząd o niewielkich rozmiarach zamocujemy nawet na statywie do aparatu fotograficznego. Ale nie musimy martwić się o jego brak, ponieważ w standardowym wyposażeniu znajduje się 50-centymetrowy aluminiowy statyw. W zestawie znajdziemy również okulary poprawiające widoczność wiązki laserowej. Tak przygotowane urządzenie pomoże nam nie tylko prosto przykleić płytki ceramiczne, ale również zawiesić szafki, półki czy obraz.

Odnawiamy mieszkanie elektronarzędziami Skil (Zdjęcia: 5)

<center>Wyrzynarka 4580 marki Skil<br> pozwala na cięcie różnych mat.<br>np. paneli.  fot.:Skil</center><center>Szlifierką Octo <br>możemy odnowić stolik<BR>fot.:Skil</center><center>Młoty marki Skil<br>przydają się do skuwania<br> starych płytek w łazience.<BR>fot.:Skil<center>Poziomica laserowa<br> 0500 marki Skil .<BR>fot.:SkilDzięki poziomicy Skila równo ułożymy nowe płytki w łazience.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz